Samsung Galaxy Tab S3 – Recenzja

Wiele osób zastanawia się, czy potrzebny jest im do życia tablet. No bo co do smartfona czy laptopa, to raczej wątpliwości nie ma. To w dzisiejszych czasach urządzenia niezbędne. Ale tablet? Jednak tablet ze względu na rozmiar ekranu (coś pośredniego między smartfonem a laptopem), może być praktycznym urządzeniem ułatwiającym nam życie.

Samsung Galaxy Tab S3 – Recenzja

Samsung Galaxy Tab S3 z funkcjonalnym rysikiem, robi dobre wrażenie na odbiorcy. A i cena jest zachęcająca – dzisiaj można go kupić w sklepach internetowych już za niecałe 1900 złotych. To urządzenie doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba stale coś pokazywać. Ekran smartfona jest do tego celu zbyt mały. Natomiast laptop zajmuje dużo miejsca w torbie i zbyt dużo waży… A przecież, dzisiaj wiele osób pracuje mobilnie. Na przykład, będąc pośrednikiem w handlu nieruchomościami, trzeba stale pokazywać potencjalnym klientom różne lokalizacje mieszkań i domów. No i oczywiście ich wnętrza. I np. w przypadku pracy pośrednika – właśnie tablet sprawdza się znakomicie. Bo umożliwia nie tylko pokazywanie zdjęć – ale także umożliwia filmowy, wirtualny spacer po wnętrzach mieszkań i domów.

Wykonanie

Samsung Galaxy Tab S3 posiada ekran o przekątnej 9,7 cala i jest niesamowicie lekki (waży zaledwie 429 gram). Zarówno z przodu jak i z tyłu, jest pokryty taflą eleganckiego szkła. Urządzenie posiada dwa aparaty fotograficzne oraz lampę błyskową. Tylny aparat z obiektywem o rozdzielczości 13 megapikseli oraz przednim, o rozdzielczości 5 megapikseli. Nie są to aparaty dysponujące rozdzielczością imponującą, ale do większości codziennych zastosowań wystarczają w zupełności.

Ekran i aparat

Mocną stroną tabletu jest jego ekran dotykowy wykonany w technologi Super Amoled (rozdzielczość 2048 x1536 pikseli). I to dzięki temu ekranowi, użytkownik może oglądać obrazy charakteryzujące się dużym kontrastem, wysoką jasnością oraz wyrazistymi, pięknie nasyconymi barwami. Natomiast filmiki można nagrywać w jakości UHD 4K, czyli z prędkością 30 klatek na sekundę. Dobrze znana (np. ze smartfonów) technologia HDR, czyli High Dynamic Range umożliwia robienie zdjęć na wysokim poziomie. Np. we wnętrzach domów oraz wszędzie tam, gdzie występuje duży kontrast.

Samsung Galaxy Tab S3 HDR

Wszyscy wiemy o tym, jak trudno jest zrobić dobre zdjęcie, kiedy występuje duża różnica między obszarem dobrze oświetlonym a cieniem. I to właśnie dzięki HDR, robienie zdjęć udaje się znakomicie. Zdjęcia są niezwykle wyraźne a kolory jeszcze bardziej intensywne. To dzięki technologii HDR, można zobaczyć to, co dotychczas było niewidoczne. Czyli każdy szczegół fotografowanego miejsca. A przecież, te szczegóły pozostają ukryte, kiedy technologii HDR się nie stosuje.

Samsung Galaxy Tab S3 – Dane techniczne

Za wykonywanie zadań, odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z wbudowaną pamięcią RAM o pojemności 4 GB. Dzięki niemu, filmiki ogląda się bez zacinania. Można swobodnie grać w gry czy czytać elektroniczną prasę. Na zdjęcia, filmy czy dokumenty, mamy tylko 32 GB pamięci wbudowanej. To niewiele jak na tablet i powinno być jej zdecydowanie więcej, np. 64 GB lub 128 GB. Dlatego trzeba pofatygować się do sklepu i kupić od razu zewnętrzną kartę pamięci – typ micro SD (pojemność aż do 256 GB).

Właściwości użytkowe

Ciekawym rozwiązaniem jest rozmieszczenie 4 głośniczków w rogach tabletu. Dźwięki z nich płynące są czyste, wyraźne i bardzo przyjemne. To wprawdzie nie brzmienie przestrzenne czy głębokie basy, ale to przecież tylko tablet, czyli urządzenie mobilne. A po co jest rysik S Pen w tablecie? Ten rysik przypomina zwykły długopis i ma mniej niż 1 mm grubości. Dzięki niemu, można wygodnie robić notatki, sporządzać odręczne szkice, dodawać komentarze do dokumentów PDF czy malować rysunki. Można nim także edytować zarejestrowane filmiki wideo, np. do postaci animowanego GIF-a. Jedyną wadą tego rysika jest fakt, że inżynierowie Samsunga „zapomnieli” o szczelinie w tablecie – gdzie można by go ukryć. I trzeba go nosić oddzielnie.

Bateria

Tablet posiada baterię wbudowaną na stałe o pojemności 6000 mAh. Oznacza to, że możemy na jednym ładowaniu, np. odtwarzać wideo przez 12 godzin czy słuchać muzyki przez 100 godzin. Natomiast jeśli bateria zostanie wyczerpana do końca, to będziemy potrzebować zaledwie 3 godzin, aby ją naładować w 100%. Transfer danych jest zapewniony poprzez gniazdo USB 3, 1 typu C. To sprytne małe gniazdko, umożliwia trzykrotnie szybszy transfer danych w porównaniu z gniazdkami USB 2. 0 – zamontowanymi w wielu starszych tabletach czy laptopach.

Podsumowanie

Poza tym, tablet jest wyposażony w standardowe gniazdko słuchawkowe o średnicy 3, 5 milimetra. Urządzenie wyposażono w szereg czujników – tj, w akcelerometr, czytnik linii papilarnych, czujnik żyroskopowy, czujnik Halla, czujnik RGB oraz czujnik geometryczny. Użytkownicy ceniący sobie wygodę, powinni zainteresować się akcesoriami specjalnie zaprojektowanymi dla tego tableta. Na przykład – składanym etui czy klawiaturą POGO. Składane etui (trzy warianty kolorystyczne do wyboru), to wygodna podpórka pod tablet umożliwiająca użytkownikowi korzystanie z urządzenia pod dwoma różnymi kątami nachylenia. Natomiast klawiatura POGO, przydaje się wówczas, gdy często i dużo pisze się e-maili.

admin