Smartfon do 1000 złotych – ranking 2021/22

Nie trzeba wydawać paru tysięcy złotych, aby cieszyć się świetnym smartfonem o nieprzeciętnych parametrach technicznych. Wybór jest obecnie ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Smartfon do 1000 złotych ma szereg przydatnych funkcjonalności, oferuje wiele udogodnień. Producenci urządzeń z tego przedziału cenowego sięgają po wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, co przekłada się na dużą wydajność, estetykę, niezawodność. Smartfon o wielu możliwościach pozwala robić wyraziste zdjęcia w wysokiej jakości. Z kolei wydajna bateria umożliwia użytkowanie go przez długi czas na jednym ładowaniu.

Czego można oczekiwać po smartfonie do tysiąca złotych?

W cenie tysiąca złotych można już kupić świetnego smartfona z bardzo szybkim procesorem ośmiordzeniowym, dużą pamięcią RAM sięgającą do nawet 8 GB. Do tego dochodzi jeszcze bateria o sporej pojemności. Pozwala ona na użytkowanie urządzenia przez wiele godzin i to bez konieczności ładowania jej. Modele z baterią 5000 mAh wystarczają na dwa dni zwykłego użytkowania. Jeśli ktoś pragnie w pełni wykorzystać multimedialne możliwości smartfona, to będzie mógł się świetnie bawić przez cały dzień. Bez myślenia o potrzebie podłączania kabla ładowarki. W cenie do tysiąca złotych pojawia się szereg przydatnych funkcji typu szybkie ładowanie. Często zaledwie piętnaście minut wystarczy do tego, aby urządzenie było w stanie działać przez następne osiem godzin.

smartfon do 1000

Ekrany mają przekątną powyżej 6 cali. Można liczyć na dużą ostrość obrazu, intensywne kolory. Nie ma problemu z zakupem smartfona wzbogaconego o ekran AMOLED, z rozdzielczością Full HD+. Na tym oczywiście zalety się nie kończą. Zalicza się do nich także wysoką częstotliwość odświeżania ekranu, co ma szczególne znaczenie w przypadku miłośników gier mobilnych i użytkowników portali społecznościowych. Smartfon do 1000 złotych posiada co najmniej 64 GB pamięci na dane, przynajmniej potrójny aparat, złącze micro jack, Dual SIM.

Jaki smartfon do 1000 złotych wybrać?

Poszukując smartfona do tysiąca złotych, warto zainteresować się modelem OPPO A91, który ma bardzo dużo pamięci RAM, bo aż 8 GB. Do tego dochodzi jeszcze 128 GB do wykorzystania w przestrzeni dyskowej. Jeśli ktoś ma wiele plików do przechowywania, to z pewnością będzie zadowolony z takiego urządzenia. Duży wyświetlacz to kolejny atut: ekran AMOLED 6,40”. Jest też aż poczwórny aparat, a główna jednostka to matryca 48 Mpix. Przekłada się to na świetnej jakości zdjęcia, a w uzyskaniu spektakularnych efektów pomoże ultraszerokokątny obiektyw. Miłośnicy selfie mają do dyspozycji matrycę 16 Mpix.

Smartfon został wyposażony w wydajną baterię o pojemności ponad 4000 mAh. W kwocie nieprzekraczającej tysiąca złotych można kupić także POCO M3 Pro 5G, czyli smartfona obsługującego ultraszybki Internet, co obecnie jest wręcz pożądane w urządzeniach mobilnych. Smartfon pracuje na ośmiordzeniowym procesorze, może mieć 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz 64-128 GB przestrzeni dyskowej. Na korzyść tego modelu przemawia ekran o przekątnej 6,5 cala (IPS TFT 90 Hz), wyświetlacz z bardzo wąskimi ramkami, brak notcha, bateria o pojemności 5000 mAh.

smartfon do 1000

Co kupić za mniej niż tysiąc złotych?

Osobom szukającym smartfona w cenie poniżej tysiąca złotych powinien spodobać się model Samsung Galaxy A32 4G z ekranem Super AMOLED 6,40” 90 Hz, bardzo mocną baterią 5000 mAh, poczwórnym aparatem i niezłym audio. Kolejną propozycją będzie Realme 8, czyli smartfon z ekranem AMOLED o przekątnej 6,4 cala, baterią o pojemności 5000 mAh, poczwórnym aparatem (podstawowa matryca to aż 64 Mpix).

W zależności od wybranego modelu, pamięć RAM może wynosić 4-8 GB, a pamięć dyskowa 64-128 GB. Na uwagę zasługuje również smartfon Vivo Y70 z aż 8 GB pamięci RAM i miejscem przeznaczonym na pliki 128 GB. Ekran AMOLED ma przekątną 6,44 cala. Do tego dochodzi jeszcze potężny aparat, który robi świetnej jakości zdjęcia. Można liczyć na dobre audio, wąskie ramki, baterię o pojemności ponad 4000 mAh. Dobrym wyborem będzie też Motorola Moto G50 5G z aparatem 48 Mpix, wyświetlaczem Max Vision 6,5”, baterią o pojemności 5000 mAh, funkcją NFC.

admin