Broker usług kurierskich sposobem na najtańsze przesyłki?

Obecnie nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby móc wysłać przesyłkę. Do dyspozycji jest kurier online, którego można zamówić po odbiór listu, paczki lub nawet palety. W przypadku brokera kurierskiego wszystko załatwia się przez Internet, łącznie z opłaceniem zlecenia. Wystarczy odpowiednio przygotować przesyłkę, a przewoźnik ją odbierze i dostarczy pod wskazany adres: szybko, tanio i bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy zleceniodawcą jest firma, czy osoba prywatna, każdy może liczyć na relatywnie niskie koszty doręczenia przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Pora zastanowić się nad tym, dlaczego broker usług kurierskich cieszy się rosnącą popularnością.

Dlaczego broker usług kurierskich to dobry wybór?

Jedną z głównych zalet korzystania z usług brokera są tanie przesyłki kurierskie, można liczyć na ceny niższe o nawet kilkadziesiąt procent niż bezpośrednio u przewoźnika (Porównaj: https://allekurier.pl/nadaj). Przekłada się to na ogromne oszczędności, szczególnie jeśli ktoś nadaje paczki regularnie i w dużej ilości, międzynarodowe. Mogłoby się wydawać, że w przypadku pośrednika trzeba będzie zapłacić więcej, ale brokerzy kurierscy mają podpisane umowy z firmami przewozowymi i realizują mnóstwo zleceń, przez co są w stanie wynegocjować niższe ceny. Jest to niezwykle korzystne dla osób, które nie wysyłają zbyt wielu paczek i nie mają umowy z firmami kurierskimi. Broker to idealna opcja dla nowo powstałych i małych przedsiębiorstw, które nie generują zbyt dużej sprzedaży, dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem oraz dla klientów indywidualnych. Takie rozwiązanie opłaca się każdemu, niezależnie od tego, co chce wysłać i gdzie. Nadawać można listy, paczki i palety jak przesyłki krajowe lub międzynarodowe. Trzeba tylko sprawdzić, czy dany przedmiot nie znajduje się na liście towarów wykluczonych z transportu, w tym celu wystarczy zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika.

Co przemawia za tym, aby wysłać przesyłki za pośrednictwem brokera kurierskiego?

W przypadku brokera usług kurierskich można liczyć na wysoką jakość obsługi. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy z przewoźnikiem, negocjować ceny. Formalności są ograniczone do minimum, wszystko odbywa się na prostych i przejrzystych zasadach. Jedyne co musi zrobić klient, to wypełnić krótki formularz online podstawowymi danymi nadawcy i adresata przesyłki, aby kurier mógł szybko i bezproblemowo doręczyć ją do miejsca docelowego. Po wysłaniu i opłaceniu zamówienia, co również odbywa się przez Internet, można już przejść do ostatniego kroku, jakim jest wydrukowanie listu przewozowego. Trzeba nakleić go na paczkę, którą odbierze przewoźnik lub doręczyć się ją we własnym zakresie do punktu odbioru. Nawiązanie współpracy z brokerem kurierskim jest banalnie proste, trzeba tylko założyć konto w serwisie, co zajmuje dosłownie chwilę, dzięki temu możliwe staje się uzyskanie dostępu do szeregu dodatkowych opcji. Przykładem będzie integracja z rozmaitymi platformami sprzedażowymi, co stanowi ogromne udogodnienie szczególnie dla klientów biznesowych. Osoby prowadzące sklep internetowy mogą połączyć go z platformą brokera, dzięki czemu wszystkie zlecenia złożone przez klientów trafią automatycznie do panelu. Pozwoli to na przyspieszenie realizacji zamówień, co z kolei przełoży się na wzrost zadowolenia klientów. Każdej przesyłce jest też przypisywany numer umożliwiający monitorowanie jej statusu. Można korzystać z powiadomień wysyłanych na skrzynkę mailowa lub telefon. Przedsiębiorcy docenią współpracę z brokerem kurierskim, bo będzie można rozliczać się wyłącznie z jednym podmiotem, co skutkuje zmniejszeniem ilości czasu potrzebnego do rozliczenia wszystkich kosztów.

admin