Jaki Internet dla firm?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm prowadzi swój biznes w Internecie, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiednie łącze internetowe. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wybrać najlepszy Internet dla firm.

Internet dla firm – niezbędny w każdym miejscu

Każda firma musi posiadać dostęp do Internetu. Nawet w przypadku działalności jednoosobowej. Sieć daje nam naprawdę ogromne możliwości. Możemy płacić rachunki, przelewać wynagrodzenia dla naszych pracowników czy komunikować. W sytuacji, gdy posiadamy ogromną firmę, powinniśmy zdecydować się na ochronę i programy bezpieczeństwa, żeby nasze zasoby były w pełni bezpieczne. To wszystko sprawia, że Internet jest niezbędny w naszej pracy.

internet dla firm

Na jaki Internet mogą liczyć polskie firmy?

W Polsce od wielu lat największym zainteresowaniem cieszy się szerokopasmowe łącze DSL. Dużym zainteresowaniem cieszą się także sieci kablowe, komórkowy Internet LTE, czy też Internet radiowy. Każda z wymienionych technologii ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszy Internet dla firm. Wybór konkretnej technologii w dużym stopniu uzależnione jest od lokalizacji firmy.

Jeżeli z sieci będzie korzystało trochę osób na różnych urządzeniach, pamiętajmy, aby wybrać taką ofertę, która oferuje dużą prędkość. Korzystne warunki oraz dobre ceny posiada między innymi firma UPC. Możemy liczyć na wysokie przepustowości, a także bezpośredni dostęp do zasobów internetowych, co jest naprawdę ogromną zaletą. Dodatkowo posiada rozwiązania bezprzewodowe, co pozwala na świetną komunikację w naszej firmie oraz Internet bez kabli. Do wyboru mamy 300Mb/s i 600Mb/s.

Czym charakteryzuje się DSL?

DSL najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak popularne łącze w którym transmisja danych odbywa się za pośrednictwem linii telefonicznych. Największym atutem tego rozwiązania jest nie tylko dużą dostępność i atrakcyjna cena, ale również brak limitów transferu. DSL coraz częściej zastępowany jest technologią światłowodową, która jak powszechnie wiadomo oferuje zdecydowanie szybsze łącze. Firmy, które mają możliwość podłączenia się do światłowodu powinny skorzystać właśnie z tego rozwiązania.

internet dla firm

FTTB (światłowód) – czy to dobry Internet dla firm?

Jak wspomniano powyżej z miesiąca na miesiąc wśród firm i klientów prywatnych coraz większą popularność zdobywa światłowód. Jest to jedna z najnowocześniejszych technologii teleinformacyjnych, która może pochwalić się dużą niezawodnością i odpornością na zakłócenia. Warto wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie światłowód oferuje największą prędkość transferu danych.

Technologia LTE – czy to dobry Internet dla firm?

Polskie firmy bardzo często korzystają z technologii LTE. Mowa tutaj oczywiście o niezawodnej technologii, która oferuje dość szybki i mobilny dostęp do Internetu. Sieć mobilna jest doskonałym wyborem dla firm, które pracują w terenie i muszą liczyć na stabilny dostęp do sieci z każdego miejsca na ziemi. Dzięki technologii LTE można liczyć na prędkość nawet do kilkuset MB/s. Największym minusem technologii LTE jest oczywiście ograniczona dostępność, dlatego też nie każda firma może skorzystać z dobrodziejstwa mobilnego Internetu.

Dostawcy Internetu dla firm

Kolejną firmą, która jest godna uwagi to Orange Światłowód. Szybki dostęp, bezpieczeństwo, ale również zdecydowanie większa produktywność pracy. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje prędkości, modem czy możliwość połączeń głosowych. Technologia Ethernet pozwala na połączenie sieci lokalnych. Dodatkowo możemy zdecydować się na ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i ochronę przed atakami APT. Z pewnością rzeszę ludzi ucieszy fakt, iż możemy liczyć na pomoc podczas instalacji sprzętu oraz w czasie dalszego użytkowania.
Internet dla firm oferuje również Netia. Możemy zdecydować się na trzy prędkości 50Mb/s, 100Mb/s i 300Mb/s.

internet dla firm

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy Internet dla firm?

Aby wybrać porządny Internet dla firm należy zwrócić uwagę nie tylko na szybkość transferu danych, ale również na cenę. W dzisiejszych czasach ogromną rolę odgrywa również bezpieczeństwo w sieci. O poufność danych powinny zadbać nie tylko duże firmy korporacyjne, ale również niewielkie przedsiębiorstwa. Niestety firmy coraz częściej podatni są na ataki hakerów, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo IT. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zwrócić uwagę także na dostępność usług, czy też na stałą szybkość łącza internetowego. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że Internet należy także umiejętnie dopasować do liczby urządzeń, które można podpiąć bezpośrednio do sieci. Jeżeli firma korzysta z dużej ilości komputerów, to nie może być żądnych ograniczeń.

twojerecenzje.pl

admin