Kompendium wiedzy o telewizorach smart tv!

Współczesne telewizory diametralnie różnią się od tych sprzed kilku dekad. Pomijając ich wielkość oraz kolory na uwagę zasługuje szereg innych parametrów. Na szczególną uwagę zasługują tu telewizory Smart TV, które są w stanie zapewnić jeszcze intensywniejszą rozrywkę i uatrakcyjnić ją. Dla osób, które nie są zaznajomione z tą tematyką może się wydawać, że różnice nie są warte uwagi – dla nich właśnie przygotowaliśmy poniższy poradnik. Omawiamy to krok po koku czym różni się taki telewizor Smart TV od zwykłego, jakie ma zalety oraz jakie aplikacje można na nim instalować. Wspomnimy także o orientacyjnych przedziałach cenowych, z jakimi trzeba się liczyć przy zakupie takiego telewizora oraz czy jest to inwestycja warta zainteresowania. Wiedzy jest sporo, zatem zaczynajmy!

1. Telewizor smart – co to jest i czym różni się od zwykłego odpowiednika??
2. Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?
3. Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?
4. Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?
5. Telewizory Smart TV – cena
6. Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Telewizor smart – co to jest i czym różni się od zwykłego odpowiednika?

Telewizor Smart TV to nazwa zarezerwowana na inteligentne sprzęty, które są o wiele bardziej zaawansowane niż tradycyjne telewizory, które mogą odtwarzać dźwięk i obraz. Jeśli chodzi o aspekty wizualne – telewizor smart tv z zewnątrz nie różni się na pierwszy rzut oka od tych tradycyjnych modeli. Cała magia kryje się za to wewnątrz urządzenia. Funkcje oraz wyposażenie są bowiem ukryte w obudowie. To, co wyróżnia telewizory smart tv od tradycyjnych modeli to przede wszystkim wyjątkowo szybki procesor, wbudowana pamięć wewnętrzna oraz wbudowane systemy do obsługi wifi czy bluetooth. To wszystko sprawia, że bez przeszkód możesz surfować po sieci, sprawdzać media społecznościowe lub odtworzyć film lub zdjęcie na dużym ekranie prosto ze swojego drugiego urządzenia – tabletu, komputera czy smartfona. Szeroką ofertę takich telewizorów znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/telewizory-i-rtv/telewizory.html.


Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?

Przede wszystkim na uwagę zasługuje tutaj wzmianka o tym, że telewizory smart tv zapewniają o wiele lepsze doznania podczas oglądania filmów. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku telewizorów w typie curved – w ich przypadkach wyświetlacz został odpowiednio zakrzywiony. Plusem tego wariantu jest dokładne odzwierciedlenie wszelkich obiektów zarówno na brzegach ekranu, jak i na środku. Powoduje to także bardziej naturalny kontrast oraz wizualne powiększenie obrazu. Jeśli zatem należysz do osób, które cenią sobie filmową rozrywkę wyjątkowo wysoko – wówczas wybór takiego telewizora curved będzie dobrym kierunkiem!


Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?

To właśnie systemy operacyjne odpowiadają za wyjątkowe możliwości opisywanych telewizorów. Dzięki niemu możliwe jest instalowanie gier czy wybranych aplikacji.

Najczęściej spotykane systemy operacyjne to między innymi:

– Tizen (Smart Hub) – jest dedykowany stricte pod telewizory smart tv marki Samsung. Dzięki niemu możliwe jest sparowanie telewizora wraz z urządzeniami mobilnymi takimi Samsunga, co pozwala na wygodne oraz szybkie przesyłanie multimediów.

– Android TV – telewizory takich marek jak np. Philips, Sony, Sharp czy też Manta funkcjonują za sprawą systemu, który jest wzorowany na platformie kojarzonej ze sprzętami mobilnymi. 


Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

Producenci oferują również swoje dedykowane rozwiązania wraz z listą dostępnych programów. W standardowym wyposażeniu systemów operacyjnych znajdują się takie aplikacje jak:

– Netflix,

– HBO GO,

– Ipla,

– Amazon Video,

– Youtube,

– Skype.

To tylko przykład najczęstszych aplikacji.


Telewizory Smart TV – cena

Ceny telewizorów Smart TV są mocno zróżnicowane. Na ostateczny koszt składa się kilka parametrów, a najważniejsze z nich dotyczą wielkości ekranu oraz popularności producenta. Można jednak z powodzeniem wskazać orientacyjne widełki, wokół których oscylują ceny takich telewizorów – od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Producenci oraz sklepy internetowe oferują dość często okazyjne promocje, które pozwalają zaopatrzeć się w sprzęt dobrej jakości w korzystnej cenie. 

Preferencyjne warunki rat dodatkowo zwiększają szanse na wyposażenie się w takie urządzenie przez osoby o różnej zasobności portfela – sprawdź sam na https://www.neonet.pl/.


Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Każdy powinien odpowiedzieć przed samym sobą czy telewizor smart tv stanowi odpowiedź na jego potrzeby. Jeśli bowiem należysz do grona osób, które cenią sobie interaktywność w obsługiwanych urządzeniach, lubisz przeglądać zdjęcia czy filmy na dużym ekranie i dobrej rozdzielczości, cenisz sobie stały dostęp do internetu – wówczas wybór takiego wariantu będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Postęp technologiczny umożliwia korzystanie ze sprzętów o lepszych parametrach, które jednocześnie zapewnią lepsze doznania niż ich standardowe odpowiedniki.

admin