Praca w IT? Wciąż najlepsza!

Programista, na którego mówimy inaczej inżynier oprogramowania, koder albo developer to osoba, która tworzy programy komputerowe w oparciu o konkretny język programowania (np. C++, Java, Python). Programiści zazwyczaj specjalizują się tylko w jednym z nich, co wbrew pozorom jest bardzo ważne i wygodne. Dzieli się ich także na tzw. backendowców, frontendowców czy full stack developerów, w zależności od tego, którym fragmentem aplikacji się zajmują.
Dlaczego praca w IT jest czymś, o czym marzy chyba większość mężczyzn, choć i zdarzają się na rynku kobiety?
Bo to praca przede wszystkim bardzo dobrze płatna. I jest jej dużo! Ta robota ma przyszłość, po prostu. Jak przejrzymy ilość firm w naszym kraju (a są też korporacje międzynarodowe), to okaże się, że jest tysiące, jak nie miliony. I każda z nich potrzebuje co najmniej jednego informatyka. Ktoś musi zarządzać siecią, ktoś musi programować, ktoś obsługiwać sprzęt, ktoś musi czuwać nad popularną ostatnio dziedziną, tj. cyberbezpieczeństwem. Pracy dla tego sektora jest bez liku i ma jeszcze jeden istotny plus: większość zajęć czy zleceń można wykonywać zdalnie.
Warto więc zainwestować w siebie i ukończyć choćby kursy na wysokim poziomie, koniecznie z certyfikatem. Na nim zyskuje się podstawy matematyki, trochę fizyki, podstawy elektroniki, teorii układów cyfrowych, a także podstawy programowania. Konieczna jest też znajomość języka angielskiego.
W tak ambitnym i intratnym zawodzie zawsze znajdziecie dla siebie ciepłą, spokojną, dobrze płatną i rozwijającą posadę.

obronca.com.pl

admin