Czy warto kupować komputery poleasingowe?

Dobrej klasy komputer to niemały wydatek. Wymagający użytkownik chce, żeby taki sprzęt nie tylko był solidny, ale i posiadał nowoczesne, niezawodne komponenty. Na szczęście można skorzystać z alternatywy, jaką są komputery poleasingowe.

Sprzęt elektroniczny, a szczególnie komputerowy, nigdy nie należał do najtańszych. Wysokie ceny dotyczą przeważnie najnowszych stacji PC, w których można znaleźć innowacyjne podzespoły zapewniające dużą wydajność i wysoką płynność działania. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wydanie kilku tysięcy złotych, żeby zdobyć dobrej klasy sprzęt. Obecnie nie jest to już jednak problem. Dzięki sprzętowi poleasingowemu można dużo zaoszczędzić, a do tego dostać komputer dobrej klasy.

Co to jest sprzęt poleasingowy?

Duże korporacje i firmy używają olbrzymiej ilości komputerów. To nie powinno dziwić, bo obecnie żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie funkcjonować bez wsparcia sprzętu IT. Komputery przyspieszają pracę i zwiększają efektywność pracowników. Zakup ogromnej ilości komputerów byłby dla dużej firmy bardzo znacznym wydatkiem. Aby tego uniknąć, przedsiębiorstwa zawierają umowy leasingu. W ramach takiej usługi leasingodawca użycza leasingobiorcy określoną liczbę komputerów na określony w umowie czas (sprzęt brany w leasing). W zamian leasingodawca otrzymuje co miesiąc opłatę za wynajem sprzętu IT (rata leasingowa). Po zakończeniu umowy leasingobiorca oddaje komputery i podpisuje nową umowę, w ramach której otrzymuje kolejny sprzęt. Natomiast wcześniej oddany trafia na rynek wtórny jako komputery poleasingowe.

Czy komputery poleasingowe mają zalety?

Komputery poleasingowe mają bardzo wiele zalet, dlatego stają się coraz popularniejsze wśród polskich konsumentów. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że sprzęt używany w biurach nie jest wcale tak intensywnie eksploatowany, jak to ma miejsce na przykład w przypadku graczy. Po drugie to komputery o wiele solidniejsze, bo klasy biznes – specjalnie przystosowane dla wymagającego użytkownika. Największą zaletą jest jednak możliwość oszczędności. Za takie samo urządzenie, ale nowe ze sklepu, trzeba zapłacić naprawdę dużo. W przypadku komputera poleasingowego cena nierzadko spada o połowę. Nie trzeba zatem szukać kompromisu między własnymi oczekiwaniami wobec sprzętu IT a możliwościami finansowymi.

Komputery poleasingowe to dobra alternatywa dla nowego sprzętu marketowego. Za dużo mniejsze pieniądze możemy nabyć niejednokrotnie komputer o dużo lepszych parametrach, a do tego bardzo solidnie wykonany i sprawdzony. 

admin