Nowoczesny telewizor – jak wybrać dobry telewizor w 2021?

Telewizor stanowi wyjątkowo chętnie kupowany sprzęt do mieszkania. Producenci systematycznie dostarczają coraz bardziej nowoczesne, wyposażone w innowacyjne rozwiązanie technologiczne urządzenia. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowy telewizor?

  1. Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?
  2. Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?
  3. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
  4. Czy smart TV w 2021 to obowiązek?
  5. Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor w 2021?

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Dobrej klasy telewizor https://www.neonet.pl/telewizory-i-rtv/telewizory.html to sprzęt wyróżniający się odpowiednimi parametrami. Ważna jest rozdzielczość. Wybierając nowoczesny model, warto zdecydować się na sprzęt w rozdzielczości przynajmniej 4K. Ponadto istotnym parametrem jest również system Ambilight, zapewniający wspaniałe wrażenia z oglądania, a przy tym oferujący dodatkowe światło wywierające korzystny wpływ na oczy.

Nie sposób również obejść się bez dostępu do internetu. Na dobrej klasy telewizorze można bowiem korzystać z platform streamingowych, do czego potrzebny jest moduł internetowy wi-fi. Obowiązkowym elementem wyposażenia są też wysokiej jakości głośniki, które przydadzą się szczególnie w sytuacji, gdy nie chcesz nabywać odrębnego zestawu audio. Ponadto warto też wybrać model wyposażony w łącze Bluetooth.

Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?

Wspomniana rozdzielczość jest szczególnie istotna podczas oglądania każdego typu programów, seriali czy filmów. Jest także istotna w przypadku gry na konsoli. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest zakup sprzętu z technologią przynajmniej 4K, zapewniającą wielokrotnie lepszą rozdzielczość w porównaniu do Full HD. Na rynku dostępne są również telewizory z rozdzielczością 8K, jednakże dokładne porównanie parametrów 4K i 8K pokazuje, że dla mniej wprawionego oka różnice pomiędzy nimi mogą być niedostrzegalne. Wersja 8K to jednak polecany wybór dla osób poszukujących najnowocześniejszych modeli. Wybierając ten rodzaj, należy też liczyć się z wyższą ceną, niż w przypadku telewizora 4K.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Telewizory OLED

Matryca OLED (Organic Light Emitting Diode) oferuje głęboką czerń, intensywne, żywe kolory. Zaletą tego rodzaju matrycy jest również płynność, idealny kontrast, energooszczędność, a także bardzo krótki czas reakcji. To nowoczesne rozwiązanie chętnie instalowane w najnowszych modelach telewizorów. Stanowi obecnie najlepszy model matrycy montowanej w telewizorach. Matryce OLED są zbudowane z organicznych diod elektroluminescencyjnych, w których każdy piksel jest oddzielnie podświetlany i świeci niezależnie od innych, nie wymagając podświetlenia.

Obrazy LED są świetnie widoczne pod różnymi kątami. Dzięki temu, że nie wymagają dodatkowego podświetlenia, obudowa urządzenia może być bardzo smukła, a ramka zmniejszona niemal do minimium.

Telewizory QLED

QLED (Quantum Dot Led) to wyświetlacz LCD, który posiada specjalne kropki kwantowe oraz podświetlenie LED. To wysokiej jakości wyświetlacz, często wykorzystywany w nowoczesnych modelach sprzętów. Zapewnia większą jasność i dłuższą żywotność niż matryce OLED, a także duży wybór przekątnych. Cechuje się bardzo wiernym odwzorowaniem kolorów, dużą paletą barw, wysoką jasnością i świetnym kontrastem. Ostatni parametr jest szczególnie ważny w przypadku korzystania ze sprzętu w niezaciemnionych pokojach.

Telewizory LED

Najpopularniejsze, najstarsze matryce. Stanowią tańszą alternatywę dla telewizorów z matrycami OLED bądź QLED. Charakteryzują się gorszymi parametrami niż pozostałe rodzaje. Urządzenia wyposażone w ten typ matrycy cechują się dobrym odwzorowaniem kolorów i czerni oraz kontrastem.

Czy smart TV w 2021 to obowiązek?

Ogromne zainteresowanie platformami streamingowymi czy filmami na YouTube sprawia, że dla wielu osób telewizor z technologią smart TV to podstawa. Dzięki niej można w wygodny sposób oglądać na telewizorze w znakomitej jakości ulubione seriale, filmy czy programy dostępne na Netflixie, HBO Go czy YouTube. Smart TV pozwala również na komfortowe przeglądanie internetu na dużym ekranie.

Czy smart TV stanowi jednak obowiązkowe wyposażenie telewizorów w 2021 roku? Dla wielu osób z pewnością tak, inni natomiast z powodzeniem obchodzą się bez telewizora z dostępem do internetu, ponieważ nie potrzebują tej funkcji. Wszystko zależy od preferencji indywidualnych.

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor w 2021?

Kupując nowy telewizor, z pewnością warto wziąć również pod uwagę wielkość matrycy. Przekątną ekranu należy dopasować do pomieszczenia, w którym będzie stał sprzęt. Im mniejszy pokój, tym matryca telewizora również powinna być mniejsza. Ogromny telewizor na ścianie w niedużym pomieszczeniu nie tylko prezentuje się przytłaczająco, ale również jest bardzo niewygodny w użytkowaniu. Zbyt mała odległość między kanapą a dużym ekranem sprawia, że korzystanie z telewizora jest bardzo niekomfortowe.

Wybierając telewizor, należy też zwrócić uwagę na wspomnianą już rozdzielczość ekranu, dostęp do aplikacji i internetu oraz dobrej klasy podświetlenie Ambilight. Praktyczny i nowoczesny sprzęt w atrakcyjnej cenie znajdziesz w sklepie internetowym https://www.neonet.pl/.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *