Zastanawiasz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Sprawdź!

Sprzątanie zwykle nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Ten przykry obowiązek na szczęście ułatwiają nam różnego rodzaju wynalazki i nowe technologie. Są one nieustannie rozwijane, a mankamenty wcześniejszych modeli – usuwane przy kolejnych generacjach naszych domowych pomocników. Podobnie jest z czyszczeniem podłóg, gdzie zastosowanie znajduje coraz częściej bezprzewodowy odkurzacz. Warto w niego zainwestować, ale jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić, by być w pełni zadowolonym z podjętego wyboru? Podpowiadamy!

Dlaczego przyda Ci się bezprzewodowy odkurzacz

Przyzwyczailiśmy się do odkurzaczy zasilanych za pośrednictwem kabla. Zanim więc przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić, warto zastanowić się, po co to w ogóle robić, po co zmieniać tradycyjny model na ten zasilany baterią. Otóż tradycyjnie zasilane odkurzacze mają dwie podstawowe wady. Pierwszą z nich jest ograniczony zasięg, który wyznacza długość przewodu. Oznacza to, że czasem trudno dotrzeć w zakamarki przeciwległego kąta pokoju albo że trzeba przepinać przewód do innego gniazdka, często wielokrotnie, żeby odkurzyć całe mieszkanie. Drugą wadą jest zaś sam przewód, który po prostu przeszkadza w trakcie odkurzania – i trudno zdecydować, czy to my, czy odkurzacz częściej się w niego zaplątuje. Wybierając dobry odkurzacz bezprzewodowy, pozbywamy się od razu obu tych problemów.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić do naszego mieszkania?

Zastanawiasz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Poziome modele, przypominające tradycyjne odkurzacze, ale pozbawione przewodu, mają zwykle większą moc, są za to cięższe. Alternatywę stanowi bezprzewodowy odkurzacz stojący, który ma pionową rurę i silnik, pojemnik na bród oraz baterię zamontowane wzdłuż niej. Jest lżejszy i bardziej poręczny, ale ma mniejszą moc. Zwykle ma też mniejszą baterię.

Wielkość baterii przekłada się natomiast na maksymalny czas pracy odkurzacza. Dobry odkurzacz bezprzewodowy musi odkurzyć całe mieszkanie przy jednym ładowaniu, inaczej przecież musielibyśmy przerywać sprzątanie, by naładować baterię – a tego nikt nie chce. Na szczęście baterie pozwalają – w zależności od modelu – na ciągłą pracę od 30 minut do 2 godzin, a to naprawdę sporo czasu, jak na odkurzanie podłóg. Wartości te są jednak trochę niższe przy wspomnianych odkurzaczach pionowych.

Odkurzacz bezprzewodowy 2w1 to także dobra opcja

Odkurzacz bezprzewodowy 2w1 też warto rozważyć, przeglądając katalog. Dlaczego? Tego typu odkurzacze nie różnią się praktycznie niczym od wyżej opisanych modeli. Jedyna różnica polega na tym, że mają wbudowany pewien ruchomy element, który można odłączyć i wykorzystać jako ręczny miniodkurzacz. Przydaje się świetnie, kiedy chcemy sięgnąć w trudno dostępne czy wysoko ulokowane miejsca – dzięki niemu łatwo odkurzymy np. klosz lampy albo karnisze. Poza tym miniodkurzacz ręczny docenią wszyscy właściciele aut, bo dzięki niemu z łatwością wyczyszczą wnętrza swoich pojazdów.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.