Fotele gamingowe – odmień doświadczenie płynące z rozgrywki

Choć zalecenia medyczne mówią, że nie powinniśmy spędzać przed komputerem więcej niż 2 – 3 godziny dziennie, dziś raczej mało kogo szokuje perspektywa spędzenia całego popołudnia przed jego monitorem. Aby przez cały czas trwania rozgrywki zachować odpowiednie skupienie i nie rozpraszać się mniej przyjemnymi doznaniami, możemy wyposażyć się w dedykowany dla graczy sprzęt. Jeśli lubisz wygodnie się rozsiąść, a po zajęciu ulubionej pozycji, przez kolejne godziny nie masz zamiaru odrywać się od biurka, fotele dla graczy mogą okazać się rewolucyjnym rozwiązaniem. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się jakie cechy powinien mieć model najwyższej klasy.

Wielofunkcyjność

Kiedy korzystamy z komputera, niejednokrotnie mamy potrzebę zmiany wysokości, pochylenia oparcia czy wysokości podłokietników. Dobre fotele gamingowe powinny dawać nam swobodę regulacji tych elementów. Zakres i sposób ich działania będzie oczywiście uzależniony od wybranego modelu, ale w większości przypadków okaże się on koniecznością. Fotel powinien dać się obracać w płaszczyźnie 360 stopni i posiadać mechanizm tilt pozwalający na odchylenie oparcia, aż do pozycji siedzącej. Regulacja podłokietników pomoże dostosować krzesło do aktualnie wykonywanego zadania. Warto zadbać też o komfort swoich lędźwi i kręgosłupa – dołączone do zestawu zagłówki i poduszki ułatwią utrzymanie pleców w naturalnej pozycji.

Materiały wysokiej jakości

Fotele gamingowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej producenci będą w stanie zaoferować nam skórę ekologiczną i obicie materiałowe. Pierwszy typ będzie sprawdzać się lepiej w przypadku osób, które są zwolennikami skóry i lubiących naturalne w dotyku tkaniny. Obicie materiałowe sprawdzi się u osób stawiających na utrzymanie stałej temperatury fotela – jego zaletą jest niska podatność na pot i zabrudzenia. Materiał powinien być oddychający, a w okolicach głowy powinny znaleźć się otwory poprawiające cyrkulację powietrza. Kółka mogą być wykonane z tworzywa sztucznego. Dobrym uzupełnieniem będą elementy mechaniczne wykonane ze stali nierdzewnej odporne na uszkodzenia i ścieranie.

Pamiętaj o wrażeniach estetycznych

Wszystko, co nabywamy w ramach wyposażenia pokoju miłośnika gier komputerowych, powinno wpasowywać się w resztę posiadanych elementów. Dobierając stylistykę i design fotela, najrozsądniej będzie kierować się osobistymi preferencjami. Elementy takie jak logo ulubionej drużyny e-sportowej, sportowe wzory czy specyficzne odkształcenia, mogą zamienić zwykłe krzesło w fotel przypominający stanowisko profesjonalnego kierowcy rajdowego.

Zobacz także: https://www.plikus.pl/ile-kosztuje-komputer-gamingowy/

admin