Dlaczego przedsiębiorcy kupują walutę w e-kantorach?

W biznesie liczy się każda złotówka. Firmy współpracujące z zagranicznymi kontrahentami chętnie korzystają z ofert kantorów internetowych, a to z uwagi na atrakcyjne kursy i niski spread. Nie bez znaczenia jest też szybkość wymiany.

Wysokość spreadu można negocjować

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, ile mogą zyskać klienci indywidualni, którzy porzucą swoje przyzwyczajenia i zamiast nabywać waluty w kantorach stacjonarnych czy bankach, zaczną korzystać z kantorów internetowych. Na największe oszczędności mogą jednak liczyć przedsiębiorstwa. Ponieważ mają one stałe zapotrzebowanie na waluty, mogą liczyć na jeszcze korzystniejsze warunki współpracy.

Kurs walut (euro, dolara czy franka) w kantorach internetowych jest lepszy niż w bankach czy kantorach stacjonarnych. Ma to bezpośredni związek z wysokością spreadu. E-kantory mogą obniżyć jego wysokość, bo nie utrzymują stacjonarnych placówek i ponoszą niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Z punktu widzenia przedsiębiorców to jednak nie wszystko. Większość kantorów internetowych umożliwia negocjowanie indywidualnej oferty handlowej. Cena zależy zarówno od wielkości, jak i częstotliwości przeprowadzanych transakcji.

Szybka i bezpieczna wymiana walut

W biznesie liczy się czas. Można go zyskać, wymieniając pieniądze przez internet. Kantor online daje klientom dostęp do specjalnej platformy, za pośrednictwem której odbywa się wymiana. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby zakupić potrzebną kwotę. Niektóre kantory, jak np. Rkantor.com, proponują przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania – klient może ustawić zlecenie oczekujące i wymienić środki po korzystnym dla siebie kursie. Jeżeli firma potrzebuje gotówki, upoważniony pracownik może wypłacić zakupione środki w oddziale banku Raiffeisen Polbank lub bankomacie sieci Euronet.

Korzystanie z kantorów internetowych jest intuicyjne, a dodatkowo w pełni bezpieczne. W ostatnich latach e-kantory rywalizują o klientów, inwestując w nowoczesne rozwiązania i zabezpieczenia. Najlepsze korzystają z zabezpieczeń stosowanych w bankowości internetowej oraz są nadzorowane przez KNF (mają status KIP).

admin