Czy warto kupić używany sprzęt do biura?

Większość przedsiębiorców stara się obniżyć koszty funkcjonowania firmy. Sytuacja taka dotyczy przede wszystkim firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie dysponują dużym kapitałem. Jednym ze sposobów na zmniejszenie nakładów jest zakup używanego sprzętu do biura. Mogą to być kserokopiarki i drukarki poleasingowe, używane komputery czy nawet meble z drugiej ręki.

Zakup używanego wyposażenia

Zagospodarowanie i wyposażenie biura w meble oraz urządzenia może być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Szczególnie kiedy planowane jest zatrudnienie w biurze wielu pracowników. By zapewnić im odpowiednie stanowiska pracy, firma będzie musiała ponieść spore koszty, co niejednokrotnie wiąże się z zaciągnięciem kolejnego pożyczki. Sposobem na zmniejszenie kosztów jest zakup używanego wyposażenia. Na rynku działa wiele firm, w których można kupić dobrej jakości meble przeznaczone do biura – szafy, regały, biurka proste i narożne, stoły i krzesła. Poza tym kontenery, lady recepcyjne, sejfy, a nawet szafy ubraniowe. Z drugiej ręki można także kupić lampy wiszące, lampy na biurko, a także drobny sprzęt biurowy jak dziurkacze czy kalkulatory. Nie bez znaczenia jest także to, że do biura można kupić także używane monitory, komputery, drukarki poleasingowe, kopiarki, plotery, projektory wideo, niszczarki itp.

Czy zakup używanych urządzeń biurowych to dobry pomysł

Współcześnie praca biurowa oparta jest przede wszystkim na sprzęcie komputerowym. Jednak urządzenia wysokiej klasy są bardzo drogie. Zakup takiego sprzętu może być bardzo kosztowny, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy firmy nie przynosi jeszcze odpowiednich zysków. Dlatego zainteresowanie się używanym komputerem czy drukarką poleasingową to bardzo dobry pomysł. Niektóre firmy regularnie wymieniają sprzęt komputerowy po zakończeniu leasingu, a używane urządzenia trafiają do ponownej sprzedaży. Dlatego dość łatwo kupić wysokiej klasy komputer, drukarkę poleasingową albo kserokopiarkę. Niezwykle ważne jest to, że cena urządzeń jest bardzo przystępna. Częstokroć stanowi ułamek wartości początkowej. W ten sposób przedsiębiorca zyskuje wysokiej klasy sprzęt za niewielką cenę. Dodatkowym atutem jest też to, że decydując się na używane monitory, komputery czy drukarki poleasingowe, otrzymujemy przetestowany i sprawdzony sprzęt, na który często dostajemy kilkumiesięczną gwarancję. Oprócz tego urządzenia sprzedawane przez takie specjalistyczne firmy, objęte są serwisem tak jak każdy nowy sprzęt kupiony w autoryzowanym punkcie.

admin