Strona główna
Smartfon
Tutaj jesteś

Smartfon do 500 złotych. Ranking najlepszych telefonów 2018

20 sierpnia, 2018 smartfon do 500

Obecnie smartfony gwałtownie tanieją z racji sporej konkurencji rynkowej i tego, że prawie nieustannie pojawiają się nowe modele z coraz lepszymi parametrami technicznymi. Dzięki temu można jednak kupić całkiem przyzwoity smartfon do 500 złotych, który bez zarzutów będzie nam służył dłuższy czas. Mowa zarówno o telefonach znanych producentów, jak i o nowościach, do których jednak nie wszyscy są przekonani. Na pewno przy zakupie nie można kierować się wyłącznie ceną, ale także opiniami użytkowników i parametrami technicznymi telefonu. Ważny jest również system operacyjny – najbardziej popularny Android oferuje bowiem użytkownikowi szeroki zakres aplikacji i programów dających nie tylko rozrywkę, ale również znacznie ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Na pewno warto sprawdzić, jakie smartfony możemy w chwili obecnej kupić w tak niskiej cenie.

Huawei Y6 2017

Huawei Y6 to całkiem przyzwoita propozycja dla każdego użytkownika, który szuka telefonu zarówno do wykonywania połączeń jak i do korzystania z aplikacji. Huawei Y6 w zupełności wystarczy do standardowego użytkowania. Posiada 5-calowy ekran, 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6737T 1,4 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Telefon skrywa 16 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć kartą pamięci o kolejne 128 GB. Sporym zaskoczeniem może być aparat tylny smartfona z 13 megapikselami. Telefon pracuje stabilnie i płynnie, nawet przy obciążeniu uruchomionymi aplikacjami – jest dobrą propozycją dla osób młodych, które chętnie surfują w sieci i wykorzystują LTE, szczególnie że posiada całkiem mocną baterię – 3000 mAh.

Samsung Galaxy J3

Samsung Galaxy J3 to model z 2016 roku, jednak nadal trzyma dobrą cenę i całkiem przyzwoite parametry techniczne. Telefon o ekranie z przekątną 5 cali pracuje na procesorze Spreadtrum SC9830S 1,5 GHz o 4 rdzeniach. Posiada ponadto 1,5 GB pamięci RAM i czytnik kart pamięci do 128 GB. Smartfon wyposażono w 8-megapikselowy aparat, który wystarczy do robienia zdjęć z wakacji lub wtedy, gdy chcemy uwiecznić najważniejsze momenty. Nie jest to jednak sprzęt w pełni profesjonalny, czasem smartfon przycina się gdy zapełnimy go aplikacjami. Samsung w tym zestawieniu okazuje się telefonem do codziennego użytku, jednak wyraźnie przegrywa z Huawei Y6. Podsumowując – Samsung J3 jest alternatywą, jeśli nie zależy nam na walorach technicznych smartfona, a raczej na jego solidnym i mocnym wykonaniu.

Xiaomi Redmi 5A

Kolejny telefon do 500 zł to propozycja chińskiego giganta, który jakiś czas temu szturmem wdarł się na europejski rynek. Mowa o Xiaomi Redmi 5A, smartfonie, który niską cenę łączy z solidnym wykonaniem i dobrymi parametrami technicznymi. Smartfon z 5-calowym ekranem działa na systemie Android 7 Nougat, pozwalając na ściąganie nowoczesnych aplikacji – akumulator 3000 mAh zapewnia stosunkowo długą pracę telefonu, co w zestawieniu z konkurencją, jest zadowalającym wynikiem. Atutem chińskiego smartfona jest 13 megapikselowy aparat tylny, 4 rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz,2 GB pamięci operacyjnej. Pamięć telefonu o pojemności 16 GB można rozszerzyć o kartę do 128 GB. Co ciekawe, telefon jest nieco tańszy od konkurencji o podobnych parametrach, a użytkownicy są zadowoleni z płynnej i bezproblemowej pracy smartfona. Od pewnego czasu również serwis Xiaomi nie sprawia problemów, w naszym kraju otwierane są bowiem salony sprzedaży chińskich smartfonów, a telefony przyjmowane na gwarancji są naprawiane na normalnych warunkach. Trzeba jednak przyznać, że psują się niezwykle rzadko.

Lenovo K5

Kolejna propozycja to Lenovo K5, znów smartfon do 500 złotych z wyświetlaczem 5 cali i podobnymi parametrami technicznymi do konkurencji. Tym razem jednak smartfon działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 415 1,4 GHz z 8 rdzeniami, posiada 2 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Niewątpliwą zaletą smartfona jest również całkiem przyzwoity aparat fotograficzny 13 Mpix, który robi ładne zdjęcia. Do tego bateria 2750 mAh również nie odbiega od standardów. Ogółem – Lenovo K5 to całkiem dobry telefon, jednak nie zachwyca niczym szczególnym – nadaje się dla każdego, kto chce normalny telefon, nie zależy mu na różnorodnych aplikacjach czy wyjątkowo dużej ilości pamięci.

ASUS Zenfone Max ZC550KL

Kolejna propozycja – smartfon do 500 złotych to ASUS Zenfone Max ZC550KL. Telefon z 5,5 calowym wyświetlaczem posiada 4 rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916 1,2 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Minusem smartfona jest to, że przyjmuje on karty pamięci o pojemności 64 GB, a więc znacznie mniejsze, niż konkurencja w tej samej cenie. Telefon jest jednak dedykowany typowo do rozmów, wysyłania wiadomości czy surfowania w sieci. Długi czas działania zapewnia bowiem bateria o sporej pojemności 5000 mAh, której konkurencyjne smartfony nie posiadają. Jeśli więc komuś zależy na długim działaniu telefonu bez częstego doładowywania baterii, ASUS Zenfone Max ZC550KL wydaje się dobrym wyborem.

Smartfon do 500 złotych – który jest najciekawszą propozycją?

Powyższe zestawienie podaje jedynie smartfony w przedziale cenowym od 400 do 500 złotych. Bez problemu kupimy także telefony o wiele tańsze. Jednak znacząco odbiegają one już parametrami technicznymi i raczej dedykowane są dla mało wymagających osób. Najciekawszym telefonem w naszym rankingu smartfon do 500 złotych wydaje się Huawei Y6 2017, który został stworzony przez znanego i cenionego producenta, do tego wyróżnia się jakością wykonania. Jest to właściwie smartfon uniwersalny – posiada całkiem przyzwoite parametry techniczne, w tym sporą pojemność oraz dobrą baterię. Funkcjonuje w oparciu o popularnego Androida, dlatego zarówno ściąganie lub korzystanie z aplikacji jak i płynna praca telefonu to norma. Do tego wykona dobre zdjęcia, zastępując aparat fotograficzny, którego akurat nie mamy pod ręką. W stosunku jakości do ceny, Huawei Y6 wypada naprawdę dobrze na tle konkurencji innych marek.

Sprawdź ranking na rok 2021 tutaj: https://www.plikus.pl/smartfon-do-500-zl-ranking-2021-22/.

Sprzętowy moduł bezpieczeństwa

Redakcja Plikus

Kochamy świat wirtualny i technologię, dlatego każdego dnia chcemy dzielić się z Tobą specjalistyczną wiedzą o komputerach, komponentach, Internecie i sprzętach, które ułatwią Ci codzienne życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Orange na kartę
jak sprawdzić stan konta w Orange
kamera

Jesteś zainteresowany reklamą?