Jaki czytnik ebooków wybrać i kupić

Jeśli zastanawiasz się jaki czytnik ebooków kupić to stoisz przed nie lada wyzwaniem. W dzisiejszych czasach urządzenie to stało się bardzo popularne a producenci tych urządzeń prześcigają się w gamie modeli i stosowanych w nich innowacji i udogodnień.

Czym jest czytnik ebooków?

porównanie czytnika ebooków do książkiCzytnik ebooków jest to urządzenie lub oprogramowanie, które pozwala na wyświetlanie i czytanie specjalnie do tego przygotowanego tekstu w formacie cyfrowym. Czytnik ebook jako urządzenie posiada pamięć wewnętrzną do przechowywania zapisanych tekstów oraz duży wyświetlacz wyprodukowany w technologii papieru elektronicznego. Technologia ta umożliwia wyświetlanie tekstu w sposób nie męczący wzroku z zachowaniem wysokiego kontrastu.

Natomiast oprogramowanie służące do czytania książek elektronicznych może wykorzystywać także tradycyjne urządzenia mobilne oraz inne wyświetlacze do projekcji zapisanych książek i czasopism.

Najpopularniejsze czytniki e-booków

Największą i najbardziej znana firma produkującą czytniki ebook jest Kindle od Amazona. Urządzenie to było swego rodzaju pionierem na rynku ebook readerów. Jego popularność jest tak duża, że nazwa Kindle jest często stosowana zamiennie jako określenie na czytnik książek elektronicznych. Pierwsze urządzenie zostało wypuszczone na rynek amerykański w roku 2007. Zyskał ogromną popularność i a jego następcy są w wielu krajach obecnie najczęściej wybieranymi czytnikami. Oprócz czytników Kindle na Rynku mamy dostępne także inne urządzenia, których zestawienie przedstawiamy poniżej.

Który czytnik ebooków kupić?

Kindle 8

Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to swego rodzaju klasyk. jego cena nie należy do najniższych,ale wynagradza to jakość wykonania i precyzja działania urządzenia. Jest lekki i cieńki. Nie zajmuje dużo miejsca co czyni go bardzo poręcznym. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna i w pełni sterowana dotykiem. Pojemna bateria pozwala na długie użytkowanie.

PocketBook Aqua 2

Jest to czytnik z nieco wyższej półki. Jego ceny oscylują w granicach 500 zł. Jednak czuć tą różnicę w jakości wykonania i jakości użytych materiałów. Posiada dodatkowo wzmocnioną, wytrzymałą obudowę. Jest to niewątpliwy plus dla osób korzystających z ebooku w podróży, kiedy nie raz chowa się go do toreb i plecaków razem z różnymi innymi, nie raz twardymi przedmiotami. Posiada nowoczesny ekran E-Ink Carta oraz baterię o dużej pojemności.

PocketBook Basic 3

Jest to podstawowy model od tego producenta. Polecamy go osoba, które rozpoczynają przygodę z czytnikami ebooków. Na zakup tego czytniki nie powinniśmy wydać więcej niż 300 zł. Za tą cenę zapewni nam on jednak przyzwoitą ilość miejsca w pamięci wewnętrznej oraz wysoka jakość wyświetlanych treści na ekranie w technologii E-Ink Carta. Ekran nie jest dotykowa, sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy specjalnych przycisków pod wyświetlaczem.

 

admin