Jak sprawnie wysłać paczkę? Skorzystaj z pomocy brokera kurierskiego!

Brokerzy kurierscy to firmy, które tworzyły się wraz ze wzrostem popularności przewoźników, między innymi takich jak DPD, DHL, InPost czy Paczka w RUCHu. Można uznać, że powstanie swego rodzaju porównywarki kurierów jest naturalną koleją rzeczy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym dokładnie zajmują się brokerzy, jak mogą pomóc Ci w wysyłaniu paczek – bez względu na to czy nadajesz jedną paczkę raz na pół roku czy kilkanaście każdego dnia. Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie, ale przytłacza Cię liczba opcji do wyboru? Zastanawiasz się, czy kurierzy pracują w sobotę lub szukasz najtańszych opcji? Brokerzy pojawiają się z pomocą!

Kim jest broker kurierski?

Tak jak już wspomnieliśmy, brokerzy (w największym skrócie) to swego rodzaju porównywarka kurierów. W jednym miejscu znajdziesz oferty i cenniki działających na rynku przewoźników. Dzięki temu dowiesz się, czy to DPD, TNT lub FedEx idealnie odpowiada Twoim aktualnym oczekiwaniom. Ponadto u brokerów możesz otrzymać dużo korzystniejsze oferty niż bezpośrednio u kurierów. Jest to efektem obustronnych umów między wspomnianymi podmiotami. Dzięki liczbie paczek wysyłanych z pomocą brokerów mają oni bardziej atrakcyjne oferty do zaproponowania potencjalnym klientom. Ponadto pozwalają już bezpośrednio z ich pomocą zamówić kuriera, który odbierze paczkę pod drzwiami naszego domu.

Jakie są plusy korzystania z usług brokerów?

Wśród plusów należy wymienić szybkie porównania wielu ofert przewoźników w jednym miejscu. Ty jedynie wpisujesz swoje dane oraz informacje o paczce, a broker podpowiada, która firma kurierska w największym stopniu sprosta Twoim oczekiwaniom. Szukasz kogoś, kto z małego miasta pilnie odbierze przesyłkę na palecie? A może zastanawiasz się, czy kurierzy pracują w sobotę (co ma miejsce w wybranych firmach)? Dzięki brokerom takie informacje porównawcze masz w jednym miejscu! Współpraca z brokerami to także świetnie rozwiązanie dla e-commerce, ponieważ posiadają liczne narzędzia i dodatkowe integracje z mechanizmami sklepowymi, które usprawnią wysyłkę towarów tańszym kosztem. A dodatkowo wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu!

Chcesz nadać przesyłkę i nie wiesz jakiego kuriera wybrać? Szukasz kogoś, kto tanio przekaże Twoją paczkę? A może zastanawiasz się, czy kurierzy pracują w sobotę, bo to właśnie w weekend potrzebujesz ich usług? Broker pomoże w odpowiedzi na wszystkie te pytania i ułatwi nadanie Twojego pakunku z najodpowiedniejszym dla Ciebie przewoźnikiem!

admin