Telewizor 55 cali – jak wybrać?

Telewizor 55-calowy to sprzęt, który doskonale sprawdzi się u dużych rodzin i osób zapraszających do domu dużo gości (w celu oglądania np. filmów, seriali, zawodów sportowych), ale także w firmach. Decyzja o wyborze takiego urządzenia musi być poparta dokładną analizą potrzeb.

Telewizor 55 cali 4K do domu – czym się kierować przy wyborze?

Decydując się na zakup telewizora 55-calowego do domu, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób jego wykorzystania. Jeśli będzie to sprzęt, który posłuży jako element kina domowego, należy uwzględnić głównie jakość obrazu i dźwięku. W tej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi się telewizor o rozdzielczości 4K, który zapewnia doskonały obraz, nawet gdy siedzi się bliżej niż 2 metry od ekranu. Przykładami takich urządzeń są telewizor 55 cali 4K QLED QE55Q6FAM czy też budżetowy Samsung UE55MU6172. Ciekawym rozwiązaniem przy tworzeniu kina domowego może być zakup telewizora z zakrzywionym ekranem. Pozwala on na śledzenie filmu lub serialu z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, w którym znajduje się widz, bez zniekształcenia obrazu, co jest niezwykle ważne przy dużej liczbie osób oglądających telewizję lub też w trakcie przemieszczania się. W kwestii dźwięku za absolutne minimum trzeba przyjąć moc co najmniej 20 W, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na telewizor 55 cali 4K posiadający większą moc, jak np. Samsung UE55NU8072 z systemem głośników 2.1 40 W, który pozwoli poczuć się jak w prawdziwym kinie. W przypadku używania 55-calowego telewizora w domu trzeba ponadto zwrócić uwagę na liczbę złączy, szczególnie jeśli będzie się korzystało z telewizji cyfrowej lub podłączało taki telewizor do konsoli albo komputera. Im większa liczba złączy, tym lepiej, gdy używa się go do czegoś więcej niż do oglądania programów telewizyjnych, filmów lub seriali. Warto w tej kwestii postawić na smart TV 4K pozwalający na korzystanie z wielu przydatnych aplikacji.

Telewizor 55 cali do firmy – jak wybrać?

Wybierając telewizor do firmy, należy się kierować praktycznością. Nie musi on posiadać najwyższej jakości obrazu i dźwięku, ale bardzo ważna będzie w jego przypadku np. liczba złączy USB oraz HDMI, która będzie decydowała o tym, ile urządzeń jednocześnie można do niego podłączyć, co jest niezwykle istotne przy urządzaniu konferencji bądź prezentacji. Przykładem jest smart TV 4K Samsung UE55MU7042, który posiada 3 złącza USB i 4 złącza HDMI. Oprócz tego ważna jest bezprzewodowa komunikacja takiego sprzętu. Większość telewizorów 55-calowych ma opcję komunikowania się z Internetem za pomocą Wi-Fi czy też z innymi urządzeniami z wykorzystaniem Bluetootha, aczkolwiek zawsze warto sprawdzić to przed zakupem.

Telewizor 55 cali 4K a klasa energetyczna

Klasa energetyczna decyduje o oszczędnościach na użytkowaniu telewizora. Wybór sprzętu o klasie energetycznej A+ pozwala zyskać wiele pieniędzy dla domowego lub firmowego budżetu, także jeśli jest to telewizor 55 cali 4K. Przykładami oszczędnych pod względem energii urządzeń są Samsung smart TV 4K UE55M5502 czy też posiadający zakrzywiony ekran Samsung UE55KS9000L Curved.

admin