Płytki heksagonalne — gdzie się najlepiej sprawdzą?

Płytki heksagonalne to inaczej płytki sześciokątne, przypominające plaster miodu. Nie są oczywistym rozwiązaniem, dlatego z dobrym pomysłem i wykonaniem zachwyci wszystkich swoją oryginalnością. Ten ponadczasowy wzór daje nam wiele możliwości, jeśli chodzi o wygląd pomieszczenia, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie sprawdzą się płytki heksagonalne
  • jakie możliwości dają nam płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne — gdzie ich użyć?

Płytki heksagonalne są ponadczasowe i uniwersalne. Nadają się nie tylko na podłogę, ale również na ścianę. Można pokryć nimi całą ścianę lub użyć ich jako element ozdobny, bawiąc się ich ułożeniem i tworząc nieoczywiste kompozycje. Płytki heksagonalne są dobrym pomysłem do pomieszczeń, w których szybko powstają plamy, takich jak kuchnia czy łazienka. Idealnie nadadzą się również jako ozdoba do salonu. Używając ich w otwartej kuchni, spowodują wrażenie płynnego przejścia i scalenia z salonem. Te niebanalne i ponadczasowe płytki sprawdzą się do eleganckich, małych, jak i wielkich pomieszczeń w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy industrialnym.

Jakie możliwości dają płytki heksagonalne?

Płytki heksagonalne są uniwersalne. Spodobają się osobom lubiącym stonowane wzory oraz kolory, jak i tym, którzy lubią szalone wystroje i mają artystyczną duszę. Manewrować można ich kolorem, fakturą, rozmiarem, ilością oraz ułożeniem kompozycji. 

Kolory

Można wybrać jeden kolor płytek heksagonalnych, jeśli wolimy bardziej stonowany wystrój. Pięknie będą wyglądać również zestawy kolorów. Ludzie często decydują się na łączenie dwóch, trzech a czasem i nawet kilku barw lub wielu odcieni jednego koloru. Najpopularniejszymi zestawami są: czarny, szary i biały, beżowy i brązowy oraz beżowy i szary. Ważne jest, aby kolory się nie gryzły i pasowały do otoczenia. Płytki heksagonalne nie muszą mieć jednolitego koloru. Często pojawiają się w ofertach sklepów motyw we wzorki. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się stopniowe przejście kolorów. Podobny motyw zastosowano na stadionie narodowym w Warszawie czy w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, tam jednak nie użyto kształtu sześciokrotna. 

Faktura

Oprócz kolorem możemy także manewrować fakturą. Możemy wybrać płytki heksagonalne imitujące beton, marmur lub drewno. Mamy też możliwość wykazania się trochę artystycznie i łączenia np. płytek o jednolitym kolorze z płytkami imitującymi drewno. Trzeba to robić jednak z wyczuciem. Ich wykończenie też jest niezwykle istotne. Mogą być przecież gładkie, chropowate, śliskie i połyskujące oraz matowe. W zależności od pomysłu i zastosowania możemy wybrać inne płytki.

Sprawdź ofertę na https://kaflando.pl/.

admin