Pierwsza praca w zawodzie Junior Java Developer

Praca w branży związanej z programowaniem to marzenie wielu młodych osób, jak również tych, którzy chcą zmienić branżę i rozpocząć karierę zawodową w obszarze, który jest zdecydowanie lepiej płatny niż wiele innych. Nie da się ukryć, że bycie programistą to spore wyzwanie, ale również często ogromna satysfakcja zawodowa. Pierwsza praca w tej branży to często możliwość zarabiania nawet kilku tysięcy złotych pomimo braku sporego doświadczenia. Jeżeli pracuje się kilka lat i zdobywa się doświadczenie, można zarabiać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gra jest zatem warta świeczki i warto rozpocząć swoją karierę zawodową od stanowiska, jakim jest Junior Java Developer.

Kim jest Junior Java Developer?

Java to język programowania, jeden z najpopularniejszych obecnie. Developer to inaczej programista, które zajmuje się rozwojem kodu. Junior Java Developer to inaczej programista, zajmujący się tworzeniem kodu w języku programowania Java, które jest dopiero na pierwszym etapie rozwoju zawodowego. Można zatem powiedzieć, że to pierwsze stanowisko dla osób nowych, które rozpoczynają swoją karierę zawodową w firmach zajmujących się programowaniem. Aby dostać pracę na takim stanowisku nie zawsze trzeba mieć kierunkowe wykształcenie. Oznacza to, że nawet osoby zajmujące się wcześniej innymi obszarami, mogą rozpocząć swoją karierę, o ile wykażą się znajomością programowania. Podczas procesu rekrutacji tak naprawdę najbardziej liczy się bowiem pokazanie swoich umiejętności. Nie jest ważna wiedza teoretyczna, a praktyczna. Dlatego Junior Java Developer podczas spotkania rekrutacyjnego najczęściej ma do rozwiązania różne zadania, polegające na przykład na napisaniu części kodu. Praca na tym stanowisku często związana jest również z koniecznością posługiwania się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym.

Ile zarabia Junior Java Developer?

Praca na stanowisku developera w firmie informatycznej to bez wątpienia bardzo dobry pomysł na rozwój kariery w ogóle. Nie da się ukryć, że obecnie szeroko rozumiana branża informatyczna to ta, w której zarabia się najwięcej, a możliwość rozwoju zawodowego jest najlepsza. Po kilku miesiącach pracy można regularnie awansować i dostawać podwyżki. Oczywiście najważniejsze jest jednak to, by cały czas się rozwijać, uczyć, między innymi poznawać również nowe języki programowania. Jeżeli jednak jest się osobą pełną pasji i zaangażowania, to w tym zawodzie można naprawdę osiągnąć wiele. Dodatkowo jest to praca, do której można startować nawet bez doświadczenia zawodowego oraz wykształcenia. Sporo osób, które mają na przykład wykształcenie humanistyczne, w pewnym momencie decyduje się na zmianę drogi zawodowej i zaczynają programować. Jest to sposób na zwiększenie zarobków i poprawę poziomu życia. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, zarobki dla osób na stanowisku Junior Java Developer najczęściej rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych i szybko pną się w górę. Jednym słowem to naprawdę intratne stanowisko pracy. Zobacz więcej na: https://blog.strefakursow.pl/junior-java-developer-jak-znalezc-pierwsza-prace/

Od czego zacząć?

Pierwsza praca w branży związanej z programowaniem to bez wątpienia wielki krok w stronę świetnej ścieżki zawodowej. Można szukać stanowiska w firmach, które dopiero rozkręcają się na rynku, przez co mają niższe wymagania wobec kandydatów. To dobry sposób właśnie na rozpoczęcie swojej kariery. Następnie można zmieniać pracę i aplikować do pracodawców, którzy współpracują na przykład z klientem spoza granic Polski. Dzięki temu można regularnie się rozwijać. W ciągu kilku lat bez większych problemów można dojść do zarobków, które będą wynosiły nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Dodatkowo jeżeli będzie się szukało pracy u zagranicznych pracodawców, u których można pracować na przykład w trybie online, wykonując pracę zdalnie, można zarobić jeszcze więcej. To bez wątpienia ścieżka rozwoju, która jest godna uwagi. Warto uczyć się programowania, ponieważ dzięki temu można wykonywać świetnie płatną pracę. Junior Java Developer to stanowisko pracy na miarę marzeń współczesnych ludzi.

admin