Obiektywy bez problemów – Samyang

Południowokoreańska firma Samyang Optics jest producentem wysokiej jakości obiektywów fotograficznych. Firma założona w 1972 roku, przez prawie 50 lat stała się potentatem wśród producentów obiektywów. Dzięki zabiegom marketingowym i biznesowym stworzono holding trzech firm, produkujących obiektywy i fotograficzne akcesoria. Co roku plasuje się w czołówce najlepiej ocenianych producentów obiektywów pod względem jakości wykonania i perfekcji działania tworzonych obiektywów.

Obiektywy dla najlepszych

Samyang ma wysoką pozycję wśród zawodowych fotografów i zaawansowanych amatorów. Produkcja skierowana jest na jeden z najbardziej kluczowych elementów aparatu fotograficznego. Dzięki temu dział projektowy może skupić się tylko i wyłącznie na obiektywach. Trzeba przyznać, że wiedza i umiejętności inżynierów tej azjatyckiej firmy są najwyższej klasy. Chcąc dotrzeć do najlepszych fotografów, musieli stworzyć produkt, który nie będzie ich zmuszał do zmiany ulubionego aparatu. Dlatego obiektywy tego koreańskiego producenta możemy zamocować do aparatów Sony, Canon, Nikon, Pentax, Fuji. Duża ilość modeli, nowoczesne rozwiązania i umiarkowane ceny to coś, co przyciąga nabywców i buduje trwałość marki.

Od klasyki po nowoczesność

W czasach kiedy aparat fotograficzny wyposażony był w błonę światłoczułą, praca z aparatem wymagała doświadczenia i wiedzy. Inne też były oczekiwania wobec obiektywów fotograficznych. Do dziś wielu fotografów uważa, że piękniejsze zdjęcia tworzą, robiąc je na tradycyjnych materiałach światłoczułych i tradycyjnym sprzęcie. Samyang nie chciał zostawiać tej grupy klientów. Jednocześnie, nie chcąc promować archaicznych rozwiązań wyszedł z pomysłem stworzenia obiektywów z manualnym nastawianiem ostrości, które będą pasować do nowoczesnych aparatów cyfrowych. Seria tego sprzętu opatrzona jest symbolem MF. Te obiektywy pozwalają na twórcze podejście do fotografii. Z kolei seria obiektywów XP, to klasa sama w sobie, dostosowane są one do nagrywania filmów 8K i obrazów do 50 MP. Najbardziej popularne to obiektywy z auto fokusem, oznaczone literami AF. Ta seria pozwala na robienie ostrych zdjęć w pomieszczeniach i w czasie ruchu. Należy także wspomnieć o obiektywach, które są przeznaczone do filmowania. Wykorzystana technologia Cine Lens pozwala na pokazanie pięknego naturalnego oświetlenia i doskonały odcień skóry. Seria Xeen CF doskonale sprawdzi się w poważnych przedsięwzięciach filmowych.

Obiektywy Samyang to nie tylko nowoczesne rozwiązania techniczne, ale także design. Mając perfekcyjny i dobrze wyglądający sprzęt często robimy lepsze zdjęcia.

admin