Najbardziej kultowe gry strategiczne

Obecnie na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych gier komputerowych, w tym strategicznych, które cieszą się ogromną popularnością. Jedne z nich są bardzo chętnie kupowane, a inne nie zachwycają czy też nawet odstraszają swoimi zawrotnymi cenami. Z całą pewnością podczas wybierania dla siebie gry warto zwrócić uwagę na opinie i rekomendacje innych użytkowników. Czas poznać najbardziej kultowe gry strategiczne według graczy.

Warcraft 3

gra strategiczna warcraft 3

Gier strategicznych jest tak dużo, że praktycznie każdego dnia można by rozpoczynać swoją przygodę z nową pozycją, jednakże są i takie, które zapadają w pamięć i z chęcią się do nich wraca. Przykładałem takiej gry jest Warcraft III. Wielu graczy uważa dzieło Blizzarda za prawdziwy hit, zapewniający wiele godzin świetnej rozrywki. W grę tą można grać solo czy też wybrać opcje multiplayer. Jest to idealna pozycja dla osób, którzy lubią gry dynamiczne i wymagające. W grze Warcraft III przyjdzie nam rozbudowywać swój klan, niszczyć jednostki wroga, budować budynki i wydobywać surowce naturalne oraz ciągle się rozwijać. Dodatkowo można liczyć na całą masę najróżniejszych modów, dzięki którym gra staje się jeszcze bardziej pasjonująca.

Heroes of Might and Magic III

płyta z grą strategiczną Heroes 3

Kultową grą strategiczną jest także Heroes of Might and Magic III, która jest najlepszą częścią z całej serii. W grze tej przyjdzie nam odkrywać mapy i zbierać artefakty oraz rozbudowywać królestwa i walczyć.

Age of Empires III

gra strategiczna Age of Empires 3

Pisząc o najlepszych grach strategicznych, nie sposób jest pominąć Age of Empires III, która pozwala przenieść się o parę wieków w przeszłość i prowadzić swoje jednostki do zwycięstwa. W pierwszej części przyjdzie nam grać w epoce starożytności, a w drugiej przenosimy się do średniowiecza. Naszym zadaniem jest rozbudowa miast i odkrywanie świata oraz toczenie taktycznych bitw. Do dyspozycji jest aż osiem państw, a więc nie ma mowy o nudzie.

Sid Meier’s Civilization VI

W rankingu najlepszych gier strategicznych znajduje się także Sid Meier’s Civilization VI, w której to do wyboru mamy aż kilkanaście imperiów, które należy rozbudować nie tylko pod względem militarnym, ale także naukowym. Walki mogą być toczone na różne sposoby i na różnego rodzaju planszach. Gra pełna jest nieprzewidywalnych walk, sojuszy, wsparcia i potępienia ze strony innych państw. Jest to idealna pozycja dla tych, którym nieobce jest przewidywanie i myślenie taktyczne.

Seria Total War

screen Medieval Total War

Jeśli chodzi o nieprzeciętnej jakości walki przy pomocy tysięcy jednostek, to godna polecenia jest cała seria Total War. Do wyboru są zarówno pełnowymiarowe gry, jak i samodzielne dodatki oraz szereg rozszerzeń. Grać można zarówno w krajach europejskich, jak również azjatyckich i to w przeróżnych epokach.

admin