Jak skleić uszkodzone elementy sprzętu RTV?

Łączenie tworzyw sztucznych nie należy do najłatwiejszych zadań. Często są one odporne na „klasyczne metody”. Najczęściej tworzywa sztuczne łączy się przez spawanie lub zgrzewanie. Można jednak wybrać też klejenie, a więc jedną z najprostszych metod. Należy jednak pamiętać, że klejenie będzie skuteczne tylko wtedy, jeśli zostanie wykonane odpowiednim klejem. Klejenie abs wymaga właśnie takiego specjalistycznego kleju.

Jest wiele tworzyw sztucznych, których łącznie nie przebiega łatwo. Z całą pewnością do takich tworzyw należy zaliczyć:

  • ABS,
  • PCV,
  • PET,
  • Polientylen,
  • Polipropylen,
  • Polistyren,
  • Poliwęglan,
  • Poliamid,
  • Poliuretan.

Tworzywa sztuczne różnią się od siebie właściwościami. Dlatego, należy ostrożnie dobierać kleje i idealnie dopasowywać je do tworzywa sztucznego, z jakim mamy do czynienia. Na rynku można znaleźć kleje do wszystkich wyżej wymienionych tworzyw sztucznych. Są również takie, które mogą kleić kilka rodzajów tworzyw sztucznych. Przed zakupem kleju, należy zasięgnąć tej informacji, aby nie zmarnować pieniędzy.

Wybierając klej do tworzyw sztucznych, warto poszukać specjalistycznego kleju, dzięki któremu będzie możliwe nie tylko klejenie abs, a więc tworzywa sztucznego z tworzywem sztucznym, ale również klejenie tworzywa sztucznego z innymi materiałami, np. z drewnem, ceramika, metalem, czy kamieniem.

Klejenie ABS – co mamy do wyboru?

Jeżeli chodzi o klejenie ABS, to wybór specjalistycznych klejów nie jest mały. Bardzo popularnym klejem, który świetnie nadaje się do łączenia ABS, a także innych trudnych tworzyw sztucznych jest :

ACRIFIX 1s 0116 – klej jednoskładnikowy. Charakteryzuje się lepkością i jest klejem rozpuszczalnikowym. Sprawdza się w połączeniach teowych. Najczęściej stosuje się go do klejenia niewielkich obszarów. Klej ten polecany jest przede wszystkim fachowcom, ponieważ jest klejem typowo przemysłowym. Stosowany jest w łączeniu PS, SBC, ABS, PVC i CAB. Klej ten jest ceniony przede wszystkim za szybkie i bardzo szczelne wypełnianie wszelkich szczelin. Klej szybko twardnieje. Klej ten jest nieusieciowany oraz transparentny, o zabarwieniu jasno żółtym.

ACRIFIX 1S 0117 – kolejny klej, który można zastosować do łączenia ABS. Jest to klej rozpuszczalnikowy i bezbarwny. Stosuje się go wtedy, gdy zależy nam na czasie – klej działa niezwykle szybko! Jest to klej jednoskładnikowy. Oprócz ABS, świetnie radzi sobie również z PS, SBC, ABS, PVC i CAB.

ACRIFIX 2R 0190 – klej dwuskładnikowy i bezbarwny, choć może mieć delikatne, purpurowe zabarwienie. Można stosować go zarówno do łączenia tworzyw sztucznych, jak i tworzyw sztucznych z drewnem – sprawdza się idealnie. Polimeryzuje całkowicie po dodaniu utwardzacza PORFIX CA 0020. Klej ten charakteryzuje się lepkością. Ceniony za swoją moc, szybkość, ale również za to, że utwardzone spoiny są niemal bezbarwne.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele specjalistycznych klejów. Charakteryzują się najczęściej doskonałą jakością. Klejenie abs z odpowiednim klejem wcale nie musi być trudne.

admin