Karty podarunkowe – jak działają i czy warto je kupować?

Karty podarunkowe cieszą się niemałą popularnością jako prezenty na dowolną okazję. Jedną z ich zalet jest łatwość wybrania odpowiedniego bonu pod kątem zainteresowań odbiorcy – każdy mol książkowy na pewno ucieszy się z karty do Empiku, a fani seriali i filmów będą zadowoleni z doładowania konta Netflix. Wybór jest naprawdę spory: liczne sklepy i platformy online przyjmują obecnie karty podarunkowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się jako pomysł na prezent na urodziny, imieniny czy święta.

Karty podarunkowe – zalety

Karty podarunkowe są praktyczną alternatywą dla materialnych prezentów. W ten sposób można przede wszystkim mieć pewność, że zakupiona rzecz nie trafi na zakurzoną półkę w szafie – bon może być wykorzystany w dowolny sposób, a obdarowywana osoba na pewno wybierze coś dopasowanego do swoich potrzeb i preferencji. Co więcej, karta podarunkowa może być dostępna bez terminu ważności, co jeszcze bardziej zwiększa elastyczność i uniwersalność takiego rozwiązania. Spora część bonów jest jednak możliwa do wykorzystania tylko przez rok – warto to sprawdzić, kupując taki prezent na święta.

Karta podarunkowa, czyli prezent na święta i każdą okazję

Aktualnie ogromna część sklepów, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, akceptuje bony podarunkowe jako formę płatności. Takie rozwiązanie jest obsługiwane również przez liczne serwisy online – w tym Netflix, Spotify, Xbox Gold Live czy iTunes. Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która uwielbia grać na smartfonie lub chce korzystać z najciekawszych płatnych aplikacji, postaw na bony do Sklepu Play lub App Store. Gdy z kolei odbiorca uwielbia internetowe zakupy, z pewnością ucieszy się z karty podarunkowej do Zalando albo Allegro.

Bez problemu znajdziesz także prezent na gwiazdkę dla miłośnika książek lub audiobooków – idealną opcją będzie bon do Empiku. Gdzie kupisz karty do tych sklepów i serwisów? Bardzo różnorodną ofertę pod tym względem prezentuje Żabka – dzięki temu nie musisz daleko szukać, by przygotować idealny podarunek na każdą okazję.

Dlaczego warto postawić na kartę podarunkową?

Karta podarunkowa to więcej niż dobry pomysł na prezent. To również po prostu wygodna metoda płatności – dzięki bonom możesz szybko dokonywać zakupów w sklepie stacjonarnym czy internetowym bez wprowadzania danych karty lub logowania się do konta bankowego. Ponadto wiele kart jest dostępnych nie tylko w określonych kwotach, lecz także z opcją wyboru dowolnej wartości we wskazanym zakresie.

admin