Kamery kopułowe firmy Dahua czy Hikvision? Porównanie obu rozwiązań

Profesjonalne kamery kopułowe firmy Dahua oraz Hikvision są jednymi z najczęściej wybieranych urządzeń do systemów monitoringu wizyjnego. W artykule przedstawiamy małe porównanie obu rozwiązań do instalacji CCTV IP.

Kamery Dahua – najważniejsze informacje o rozwiązaniach

Nowoczesne kamery Dahua cieszą się ogromną popularnością na rynku monitoringu wizyjnego, dzięki zaawansowanym technologiom i funkcjom, zapewniającym użytkownikom wysoką jakość obrazu oraz łatwość zarządzania systemem. Zastosowanie innowacyjnych kodeków kompresji obrazu H.264, H.264+, MJPG czy H.265+ pozwala na efektywną redukcję rozmiaru danych przy bez utraty doskonałej jakości video i szczegółów obrazu. Zaawansowane funkcje przetwarzania wideo zaimplementowane w kamerach kopułowych i tubowych marki Dahua (np. 3D NR, WDR 120 dB, HLC, BLC czy AWB) gwarantują rewelacyjną jakość obrazu z kamer monitoringu IP oraz systemów CCTV HD-CVI. Możliwość zdalnego zarządzania instalacją za pomocą dedykowanych aplikacji, znacząco ułatwia nadzór nad systemem. Dodatkowo, kamery kopułowe firmy Dahua są wyposażone w praktyczne i bardzo wydajne promienniki podczerwieni. Emitery IR zapewniają doskonałą widoczność w słabych warunkach oświetleniowych, zapewniając widoczność na odległość do kilkudziesięciu metrów nawet w godzinach nocnych oraz w nieoświetlonych pomieszczeniach bez okien. Kompatybilność z technologią Power over Ethernet (PoE) umożliwia z kolei zasilanie kamer Dahua PoE bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania, co upraszcza instalację i obniża koszty. Warto również zwrócić uwagę na dostępność automatycznego trybu Dzień-Noc, gwarantującego zarówno płynność przełączania, jak i wysoką jakość rejestrowanego obrazu video przez urządzenia Dahua, niezależnie od panujących warunków oświetleniowych.

Kamery Hikvision – najważniejsze informacje o urządzeniach

Kamery Hikvision to według wielu specjalistów synonim nowoczesności i wszechstronności w dziedzinie monitoringu. Bogata oferta producenta obejmuje modele tubowe, kamery kopułkowe, termowizyjne, PTZ, Fisheye oraz dedykowane do specjalnych zastosowań, co pozwala na dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Produkty marki Hikvision wyróżniają się wysoką jakością rejestrowanego obrazu, dzięki zastosowaniu matryc Full HD oraz 4K UHD. Zaawansowane algorytmy rozpoznawania obrazu i wykrywania ruchu zwiększają bezpieczeństwo monitorowanej posesji oraz wnętrza budynku. Każdy model kamery kopułowej IP Hikvision jest przemyślanie zaprojektowany, by sprostać wyzwaniom stawianym przez nawet najbardziej wymagające środowisko pracy. Solidne obudowy zewnętrzne i wewnętrzne są dostosowane do zróżnicowanych warunków atmosferycznych, co pozwala na spokojną instalację i niezawodną pracę na zewnątrz budynków. Podobnie jak kamery Dahua, urządzenia marki Hikvision zapewniają pełną kompatybilność z PoE (Power over Ethernet) ułatwiają montaż i zarządzanie systemem monitoringu, eliminując potrzebę dodatkowego okablowania. Dzięki temu, kamery Hikvision stanowią niezawodne narzędzie w zapewnianiu  bezpieczeństwa, oferując jednocześnie łatwość użytkowania i instalacji.

Kamery kopułowe firmy Dahua – kiedy warto je wybrać?

Kamery kopułowe firmy Dahua warto wybrać zawsze, jeśli potrzebujemy prostego i funkcjonalnego rozwiązania w dziedzinie monitoringu wizyjnego. Produkty sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w ochronie domów jednorodzinnych, jak i w zastosowaniach komercyjnych. Użytkownicy mają dostęp do funkcjonalnych aplikacji mobilnych oraz oprogramowania, dzięki któremu korzystanie z systemu staje się proste.

Jaki sklep oferuje kamery kopułowe Dahua w dobrej cenie?

W polskim internecie można znaleźć wiele miejsc, oferujących sprzęt do budowy i modernizacji systemów monitoringu wizyjnego. Jeżeli jednak szukasz dobrego sklepu internetowego z kamerami kopułowymi Dahua w korzystnej cenie, to sprawdź ofertę EC System! Znajdziesz tam zarówno szeroki asortyment produktów marki Dahua, jak i uzyskasz profesjonalne wsparcie w ich doborze.

Materiał zewnętrzny

admin