Jak wybrać wydajny i bezpieczny Internet dla firm?

Internet w firmie jest niezbędny w niemal każdej branży. Szybkie łącze pozwala w sprawny sposób wymieniać wiadomości, a także przekazywać zadania pomiędzy pracownikami. Dzięki temu wszystkie projekty mogą być wykonane znacznie sprawniej – szczególnie w przypadku, gdy Internet dla firm osiąga wysoką przepustowość. Sprawdź, jak wybrać Internet dla firm, aby był bezpieczny i stabilny.

Jakie łącze będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy?

Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą wyboru konkretnej oferty, powinien dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty takiego rozwiązania. Jednym z najważniejszych jest rodzaj łącza dla danej firmy. Główne rodzaje to DSL, LTE, a także FTTH.

Łącze DSL

To technologia, która zapewnia cyfrowy, szerokopasmowy dostęp do Internetu. Prędkość, na jaką może liczyć klient takiego rozwiązania, to od 8 do 52 Mb/s oraz 1 do 5 Mb/s. Te wahania zależą od technologii stosowanej w danym kraju. Nie jest to optymalne rozwiązanie dla firmy. Owszem, łącze zapewnia prędkość wystarczającą do przeglądania wiadomości i odpisywania na maile, ale bardziej wymagające zadania mogą przerastać możliwości tego połączenia.

Łącze LTE

Druga opcja, czyli łącze LTE, to standard bezprzewodowego przesyłu danych, który jest następcą systemów trzeciej generacji – 3G. Dzięki niemu, zwiększono możliwości  przesyłania danych oraz efektywność spektralną łączy radiowych.

Działanie sieci LTE jest możliwe dzięki falom radiowym, które są emitowane przez stacje bazowe. Producenci zapewniają zwykle połączenie LTE albo o wysokiej prędkości albo o dużej przepustowości. Połączenie sprawdza się jako Internet dla firmy. Zapewnia szybkie, bezprzewodowe połączenie – będzie znakomicie funkcjonowało w przedsiębiorstwach, które często pracują w chmurze, a także korzystają z wideokonferencji.

Łącze FTTH

Połączenie FTTH znane jest jako łącze światłowodowe. Gwarantuje najszybszy, nieograniczony dostęp do sieci. Samo łącze FTTH jest przewodem wykonanym z włókna szklanego, a także tworzyw sztucznych.  Umożliwiają one przesyłanie danych bez zakłóceń za pomocą fali świetlnej o nieporównywalnej, w stosunku do innych standardów łączności, prędkości sięgającej nawet kilkudziesięciu Gb/s. Kolejnym atutem łącza światłowodowego jest także możliwość przesyłania wysokiej jakości sygnału telewizyjnego i telefonicznego. Dzięki temu, jedno łącze zapewnia wszystkim pracownikom w firmie dostęp do najważniejszych usług multimedialnych. Połączenie światłowodowe jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o Internet dla firm. Sprawdzi się na przykład w przedsiębiorstwach, które zajmują się programowaniem czy grafiką i tworzeniem filmów, ale także w e-commercach.

Gdzie można zamówić Internet dla firm?

Internet dla firm jest stałym elementem oferty największych dostawców takich jak Play, T-Mobile czy INEA. Szczególnie warta uwagi jest oferta ostatniej z wymienionych firm. Jeżeli chcesz zdecydować się na najszybszą opcję, czyli łącze światłowodowe, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty INEA. Co więcej, światłowód dla firm w INEA to gwarancja jakości usługi, potwierdzona umową SLA, stały monitoring sieci 24/7/365 oraz stałe adresy IP. To doskonała propozycja dla wszystkich przedsiębiorstw, które szukają Internetu dla firm z możliwością rozszerzania pasma w każdym momencie trwania umowy.

Co więcej, dostawca umożliwia uruchomienie na stałym łączu internetowym, skutecznego zabezpieczenia przed najczęstszymi atakami hakerskimi typu DDoS – INEA ANTY-DDoS. To usługa bazująca na renomowanym mechanizmie ARBOR, dostępna w trzech wariantach, dopasowanych do rozmiaru i potrzeb danej firmy. Internet dla firm w INEA to z pewnością bezpieczna i wydajna usługa, dzięki której dane firmy są chronione, a firma nie musi obawiać się zagrożeń lub martwić o reputację.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.