Jak uchronić wyświetlacz przed rozbiciem?

O tym, że urządzenia mobilne są delikatne, wie chyba każdy. Mimo tej wcale nie tak drobnej niedogodności, nie wyobrażamy sobie już bez nich życia. Chociaż Samsung M21 wyświetlacz ma pokryty i wzmocniony Gorilla Glass trzeciej generacji, co daje mu lepszą ochronę niż w przypadku starszych generacji smartfonów, to tak zwana „szybka” dosyć często ulega wypadkom, które powodują poważne uszkodzenia. Mimo wszystko jest to jeden z lepiej sprzedających się telefonów ze średniej półki cenowej, ponieważ jego parametry są naprawdę dobre, a część opcji, które posiada zbliżają go do modeli flagowych.

Co jest najczęstszą przyczyną zniszczeń?

Zazwyczaj chodzi o naszą własną nieuwagę. Digitizer i wyświetlacz Samsung M21 najczęściej niszczą się pod wpływem wypadnięcia telefonu z kieszeni albo strącenia go ze stołu. Mimo wzmocnienia specjalnym szkłem, wyświetlacz nie wytrzymuje i pęka, przez co korzystanie z urządzenia staje się trudne lub całkowicie niemożliwe. Chociaż zwykle staramy się uważać, szczególnie jeżeli telefon jest nowy, to prędzej czy później każdemu się taka wpadka przytrafi, a za którymś razem z pewnością uszkodzimy szybkę.

Najlepszym sposobem na to, żeby uchronić Samsung M21 wyświetlacz, jest stosowanie na nim dodatkowych środków ochrony. Telefon powinien posiadać porządne etui, najlepiej z z zamykaną klapką. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale wielu z nas nie chce się na nie decydować, uważając je za niewygodne. Część uważa też, że lepiej jest pochwalić się otoczeniu posiadanym modelem telefonu. W takiej sytuacji można użyć przezroczystego etui wykonanego z gumy, które nie zaburza widoku.

Zastosuj dodatkowe zabezpieczenie

Warto kupić porządne hartowane szkło, które ochroni wyświetlacz Samsung M21 przed tragedią. Dobrze jest postawić na znanego producenta i dobrać środek ochrony odpowiednio do posiadanego modelu smartfona. Na rynku dostępne są szkła 2D, które są najbardziej uniwersalne, ale też nie chronią tak dobrze, jak szkiełka z serii 3D lub 5D. Bardzo istotna jest również jego twardość i grubość

O ile zastanawianie się, czy na Samsung M21 wyświetlacz lepiej jest kupić zabezpieczenie o grubości 0,2 czy 0,3 mm nie ma większego sensu, o tyle jego twardość jest już ważna. Mierzy się ją w sposób nietypowy, bo nie według popularnej i szeroko stosowanej skali Mohsa, ale biorąc pod uwagę oznaczenia ołówka, który byłby w stanie zarysować powłokę. Najtwardsza jest osłona 9H i na niej taki ołówek nie pozostawi żadnych śladów ani rys. Tak zabezpieczony telefon można spokojnie nosić w jednej kieszeni wraz z kluczami.

admin