Jak stworzyć stronę internetową – www? Porady

Każdy wie jak ważne jest dla firmy posiadanie strony internetowej. Rozpoznawalność w sieci jest jednym z najbardziej znaczących elementów marketingu. Żeby mieć swoją wizytówkę w sieci mamy do wyboru kilka opcji. Jak stworzyć stronę internetową?

Stworzenie strony www – wizytówki

Pierwszą możliwością jest własnoręczne stworzenie naszej wizytówki. Możemy skorzystać z gotowego szablonu oraz systemu zarządzania treścią, dzięki któremu będziemy mogli praktycznie dowolnie skonfigurować witrynę. Może się jednak okazać, że będziemy musieli posiąść kilka dodatkowych umiejętności, takich jak programowanie w językach PHP i javaScript, znajomość znaczników HTML i kaskadowych arkuszy styli CSS. Konfiguracja oraz wdrożenie witryny na serwerze także będzie stała po naszej stronie.
Wybierając wariant samodzielnego tworzenia witryny, możemy też skorzystać z gotowych kreatorów dostępnych w internecie. W tym przypadku sprawa będzie dużo prostsza – praktycznie każdy element strony możemy wyklikać używając graficznego kreatora.

Zlecenie stworzenia strony profesjonalnej firmie

Drugą możliwością jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się tworzeniem storn internetowych. Zazwyczaj będziemy musieli wybrać z oferty dwóch rodzajów firm – agencji marketingowych i reklamowych oraz tak zwanych Software House, zajmujących się głownie tworzeniem oprogramowania, w tym aplikacji internetowych.

Współpraca z agencją, będzie się odbywała w pełnej współpracy z nami. Będziemy mieli pełny wpływ na wygląd poszczególnych elementów witryny, a przed realizacją zawsze możemy przedstawić przykłady innych stron www, które nam się podobają, aby pokazać firmie w jakim kierunku powinna zmierzać.

Zalety zlecenia stworzenia strony internetowej

Dodatkowym plusem zlecenia wykonania naszej witryny zewnętrznej firmie, jest fakt że nie musimy się kompletnie przejmować kwestiami technicznymi, a wsparcie bardzo często otrzymamy darmowo, nawet po zakończeniu zlecenia. Nasze wizytówka dodatkowo zyska unikalny projekt graficzny.

Wady zlecenia stworzenia strony internetowej

Skorzystanie z usług agencji reklamowej czy interaktywnej, ma niewątpliwie bardzo dużo plusów, należy jednak pamiętać, że koszt wówczas znacząco wzrośnie, a w ramach marketingu internetowego powinniśmy dodatkowo pomyśleć o pozycjonowaniu, aby nasza strona miała lepsze pozycje w wyszukiwarkach.

admin