Import z Chin – dlaczego warto?

Każdy robiąc zakupy, chce wybrać produkty jak najtańsze. Wiele marek swoją produkcję przenosi do Chin, gdyż tam koszty są znacznie niższe. Można także kupić chińskie produkty prosto od bezpośredniego importera z Chin. Coraz więcej osób zajmuje się tego typu działalnością. Jak zostać importerem? Czy jest to opłacalne zajęcie?

Import z Chin – kto może się tym zająć?

Rozpoczęcie importu z Chin wymaga podjęcia wielu przedsięwzięć, aby rozpocząć taką działalność. Przede wszystkim należy się dowiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc przywozić rzeczy z Chin do Polski i sprzedawać je na rodzimym rynku. Należy znaleźć także sprawdzonego dostawcę chińskiego, który będzie oferować dobrej jakości produkty. Kolejnym aspektem jest wybranie formy transportu. Najczęściej wybierany jest transport morski, który należy do najtańszych, a przesyłki docierają do kraju w około miesiąc. Kolejną rzeczą jest opłacenie cła. Oczywiście nie należy zapomnieć o założeniu działalności gospodarczej na terenie Polski. Import z Chin może wydawać się trudnym zadaniem, dlatego początkujące w tej branży osoby – przynajmniej na początkowym etapie – korzystają ze wsparcia i doświadczenia pośredników.

Więcej na temat importu z Chin przeczytasz tutaj

Czy warto zająć się importem z Chin?

Import z Chin jest coraz intratniejszym zajęciem. Produkty chińskie cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż można kupić naprawdę dobre rzeczy za bardzo małe pieniądze. Oczywiście nie wszystko opłaca się importować, dlatego warto na pewno przed podjęciem decyzji o takim zajęciu dokładnie przeanalizować rynek. Konkurencja w tej branży także rośnie, dlatego bardzo ważne jest znalezienie dobrego dostawcy chińskiego oferującego produkty wysokiej jakości, które wyróżniają się spośród innych. Importer z Chin musi być osobą komunikatywną i otwartą na nowe propozycje. Jest to ciekawe zajęcie, które może przynieść spore zarobki. Z pewnością bycie importerem z Chin może przypaść do gustu wielu osobom. Zatem odpowiedź na pytanie, czy warto importować, jest prosta i oczywista.

Co opłaca się importować z Chin?

Produkty z każdej branży opłaca się przywozić z Chin, gdyż produkcja ich w tamtym kraju jest naprawdę tania. Przede wszystkim przywożone są rzeczy do użytku domowego. Kupowane są baterie, biżuteria, narzędzia, taśmy klejące, drobne sprzęty elektroniczne, odzież, dekoracje do domu i ogrodu, akcesoria dla zwierząt czy przybory kuchenne. Oczywiście należy wybrać produkty, które są wysokiej jakości. Każdy importer na początku musi znaleźć dostawce i poprosić o próbki towarów. Dopiero po ich otrzymaniu można rozpocząć współpracę.

Jak znaleźć dostawcę w Chinach?

Import z Chin przede wszystkim w dużej mierze będzie opłacalny, jeśli zostanie znaleziony dobry dostawca. Musi to być rzetelna osoba, która oferuje produkty wysokiej jakości bez wad. Dostawców można szukać na różnego rodzaju portalach chińskich. Najlepszym sposobem jest pojechanie osobiście do tego kraju i uczestnictwo w targach. Wówczas można spotkać się twarzą w twarz, porozmawiać i dotknąć produktów.

admin