Etui na telefon – jakie etui na smartfon wybrać?

Dzisiejsze smartfony to urządzenia niesłychanie delikatne, podatne na wszelkie urazy mechaniczne. Ze względu na ich cenę i wartość użytkową, każdy właściciel robi, co w jego mocy, aby zabezpieczyć urządzenie przed upadkiem, zarysowaniem czy kontaktem z czynnikami szkodliwymi. W praktyce okazuje się to często bardzo trudne. Będąc poza domem, najczęściej oddajemy się mniej lub bardziej prozaicznym czynnościom i po prostu zapominamy o obecności smartfona – a on właśnie w takich momentach lubi nam wypaść z kieszeni i rozbić się o chodnik. Aby tego uniknąć, warto pomyśleć o zainwestowaniu w odpowiednie etui na telefon.

Etui na telefon – typy

Wybór etui do smartfona niejednego użytkownika może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli nie ma się sprecyzowanych oczekiwań co do zakupu, łatwo popaść w dezorientację i przystać na pierwszy lepszy pokrowiec, który zaproponuje nam sprzedawca. To jednak nie jest najrozsądniejsza strategia – istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie tylko przepłacimy, ale w dodatku nie zapewnimy naszemu urządzeniu należytej ochrony. Aby zakupić właściwe etui, warto najpierw zapytać samego siebie, czego konkretnie potrzebujemy.

Etui Kabura

Zapewne najwygodniejszym (i zarazem najdroższym) rodzajem etui jest kabura. Wykonuje się ją z grubej skóry, skutecznie chroniącej smartfona przed najpoważniejszymi wypadkami. Kabury posiadają przeważnie uchwyty do mocowania przy spodniach czy paskach, dzięki czemu smartfon spoczywa bezpiecznie u boku swojego właściciela (który z kolei może całkiem zapomnieć, że nosi przy sobie telefon). Ten typ pokrowca doskonale sprawdza się w przypadku pracowników fizycznych, szczególnie narażonych na zniszczenie bądź zagubienie urządzenia w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Wsuwki i kieszonki

Drugi rodzaj etui na telefon to wsuwki i kieszonki, produkowane najczęściej z filcu. Dobrze chronią telefon przed porysowaniem, natomiast gorzej radzą sobie w razie upadku urządzenia. Ich kolejnym minusem jest ograniczony dostęp do smartfona – przed skorzystaniem trzeba go najpierw wyjąć z pokrowca. Wsuwki i kieszonki nadrabiają jednak często stylowym wyglądem, co sprawia, że bardzo chętnie sięgają po nie zwłaszcza kobiety.

Etui z tworzywa sztucznego

Kolejny typ etui docenią koneserzy topowych gadżetów. Mowa tu o futerałach wykonanych z tworzyw sztucznych (głównie TPU i PC), a dostępnych w najróżniejszych wariantach kolorystycznych. Futerały są fabrykowane z przeznaczeniem dla konkretnego modelu smartfona, więc idealnie się do niego dopasowują i nie stwarzają kłopotów w użytkowaniu. Na rynku wybijają się zwłaszcza dwaj koreańscy producenci futerałów: SPIGEN i RINGKE. Ich produkty cechuje niezawodność i solidność wykonania.

Etui dla biegaczy

Ostatnią propozycję etui na telefon stanowi pokrowiec ze specjalną zapinką, która umożliwia umieszczenie go na ramieniu. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza sportowcom, gdyż uwolni ich od konieczności trzymania telefonu w kieszeni. Ten rodzaj etui bywa również często odporny na wodę i pył, co wydaje się szczególnie ważne przy uprawianiu sportu na świeżym powietrzu.

admin