Dobry program do obróbki zdjęć online

Zdjęcia są stałym elementem codzienności współczesnego człowieka. Ze względu na to, że dostęp do dobrych aparatów fotograficznych tak naprawdę mamy w smartfonach, każdy może dokumentować swoją codzienność poprzez wykonywanie zdjęć. Co więcej, darmowe programy do obróbki zdjęć, które można pobrać na telefon jako aplikacje, pozwalają na łatwe ich korygowanie i upiększanie. Jeszcze jakiś czas temu zajmowali się tym profesjonaliści. Dzisiaj każdy może samodzielnie edytować zdjęcia, nadając im swój indywidualny charakterystyczny rys. Jaki program do obróbki zdjęć online do tego wybrać?

Jak zdobyć programy do obróbki zdjęć?

Skąd zdobyć program do obróbki zdjęć wysokiej jakości, za który nie trzeba będzie zapłacić? Wystarczy pobrać go z internetu. Profesjonalne wersje programów, na przykład Lightrooma lub Photoshopa, sporo kosztują. Jednocześnie są one przeznaczone tak naprawdę dla osób, które zdjęciami zajmują się zawodowo. Mają mnóstwo funkcji, trudno poznać je we własnym zakresie, chociaż oczywiście jest to możliwe. Można pobrać wersję programu Lightroom na telefon, która jest zdecydowanie prostsza w obsłudze, a przy tym bezpłatna. Doskonale nadaje się do obrabiania zdjęć na własny użytek. Poza tym w większości smartfonów wbudowane są już jakieś programy do obróbki zdjęć, dlatego też wielu użytkownikom wystarczają właśnie one. Wystarczy zrobić zdjęcie aparatem w telefonie, a następnie skorzystać z dostępnych opcji związanych z edytowaniem zdjęć.

obróbka zdjęć online

Program do obróbki zdjęć online

Wspominana już wersja programu Lightroom, która dostępna jest jako aplikacja na telefon, to doskonała opcja dla osób, które chcą coraz lepiej edytować swoje zdjęcia. W tej skróconej wersji dostępnych jest mnóstwo funkcji, które pozwalają na poprawę jakości zdjęcia, a także zmianę jego kolorystyki. Istnieje możliwość zapisywania własnych ustawień i tworzenia tak zwanych presetów. To sposób na usprawnienie edycji zdjęć. Można korzystać z własnych ustawień i dosłownie jednym kliknięciem szybko przerabiać zdjęcia, nadając im pożądany styl. Kolejna dobra opcja to program Snapseed, który również można za darmo pobrać z internetu.

Obróbka zdjęć online – jaki program?

Program Snapseed ma sporo ciekawych funkcji. Jest to z pewnością dobry program do obróbki zdjęć online. Jeden z nich jest na przykład naprawianie. Funkcja ta pozwala usunąć zbędne elementy ze zdjęcia. Oczywiście efekt nie jest idealny, jednak na potrzeby osób, które nie są profesjonalistami, jak najbardziej wystarczający. Istnieją też gotowe filtry, które można zastosować wtedy, gdy nie ma się większych umiejętności w obróbce. W ten sposób zdjęcie można wygładzić lub wyostrzyć, podbić jego kolory lub sprawić, że zdjęcie będzie mniej intensywne i nasycone. Wszystko w zależności od własnych potrzeb oraz preferencji.

Kolejna świetna opcja to aplikacja VSCO. Swego czasu była to chyba najbardziej popularna aplikacja do przerabiania zdjęć w polskim Internecie. Związane było to między innymi z możliwością stosowania filtrów do zdjęć, które nadawały fotografiom konkretną kolorystykę. Niektóre z nich były wyjątkowo lubiane przez użytkowników Instagrama. Od kilku lat pełna wersja aplikacji jest płatna. Można uiścić opłatę roczną lub też płacić za użytkowanie co miesiąc. Ta wersja pozwala na korzystanie ze wszystkich dostępnych funkcjonalności, a także zapisywanie zdjęć i tworzenie z nich swoich galerii.

obróbka zdjęć w programie

Dlaczego warto rozwinąć się w obróbce zdjęć?

Czy obróbka zdjęć to coś, co powinno zainteresować współczesnego człowieka? Jak najbardziej tak. Współcześnie sami możemy robić naprawdę świetne zdjęcia i wcale nie musimy korzystać z pomocy fotografów. Nawet fotografie wykonywane przez profesjonalistów wymagają obróbki. To zupełnie normalne. Jeśli posiada się doskonałej jakości sprzęt, wciąż może istnieć potrzeba wyostrzenia fotografii lub nadania im pożądanej kolorystyki. Nic w tym dziwnego i warto odejść od myślenia, że surowe zdjęcie wykonane przez aparat ma być po prostu czystą perfekcją. Fotografia analogowa tak wyglądała. Współczesna fotografia cyfrowa to już zupełnie inna bajka, dlatego właśnie warto poznać programy do obróbki zdjęć i zacząć ich używać.

admin